1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BASKI YAPAN KAŞİF'TİR...'
BASKI YAPAN KAŞİFTİR...

'BASKI YAPAN KAŞİF'TİR...'

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Kaşif’in şahsına yönelik iddialar ortaya attığını belirterek bunlara yanıt verdi.

A+A-

 

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, hafta sonu yapılacak UBP Kurultay’ı öncesi özellikle Başkan Adayı UBP Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’in şahsına yönelik iddialar ortaya attığını belirterek bunlara yanıt verdi.

Başbakan İrsen Küçük’ü destekleme kararını açıkladıktan sonra Ahmet Kaşif’in kendisini yok etmeyi ve siyaseten bitirmeyi kafasına koyarak linç girişimi başlattığını savunan Sunat Atun, bugüne kadar tüm bunları ibretle izlediğini söyledi.

Kaşif’in “Ekonomik Paketten haberim yoktur” şeklindeki sözlerine yanıt veren Atun, kendisinin ekonomik paketle ilgili 3 kez Bakanlar Kurulu’nu bilgilendirdiğini, ayrıca Ekonomik Paket’in özetini e-mail yoluyla Kaşif’e gönderdiğini belirterek, “’Paketten haberim yoktur’ diyen Kaşif, benim ekonomik paketle ilgili gönderdiğim e-maili noktasına ve virgülüne kadar aynısını alıp kendi açıkladığı programına koymuştur… Şimdi hangi cüretle arkasından yürümelerini bekliyor” şeklinde konuştu.

Atun, ne kendisinin, ne Başbakan İrsen Küçük’ün, ne de diğer bakanların kurultay nedeniyle delegelere baskı yapmadığını; asıl baskıyı yapanın Ahmet Kaşif’in kendisi olduğunu da ileri sürdü.

Bakanlığında saat 16.00’da düzenlediği basın toplantısında Atun’a Mağusa Bölgesi UBP’li belediye başkanları, örgüt başkanları ve delegeler destek verdi. Destek verenler basın toplantısı süresince Atun’un arkasında yer aldı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler