1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BASKI VE TEHDİT HORTLADI, PARTİZANLIK AYYUKA ÇIKTI'
BASKI VE TEHDİT HORTLADI, PARTİZANLIK AYYUKA ÇIKTI

'BASKI VE TEHDİT HORTLADI, PARTİZANLIK AYYUKA ÇIKTI'

Akçay ve Zümrütköy halkı, kendilerini ziyaret eden CTP heyetine UBP hükümetini şikâyet etti

A+A-

 

 

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi heyeti köy ziyaretleri devam ediyor. CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan, CTP-BG Güzelyurt İlçe milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ve Mehmet Çağlar, CTP-BG Güzelyurt Belediye Meclisi Üyesi Naciye Candan ve İlçe yöneticilerinden oluşan heyet dün de Akçay ve Zümrüyköy’ü ziyaret etti.

Her ki köyde halkla sohbet ederek gerek Kıbrıs konusu gerekse ülkedeki sosyal

 Siyasal ve ekonomik konularla ilgili yurttaşlarla görüş alış verişi yapıp sorunlarını dinleyen heyete, UBP hükümetiyle ilgili şikâyetler yağdı.

Her iki köyde de yurttaşlar, işbaşında bulunan UBP hükümetinin yaptıkları ve yapmadıklarıyla ülkeyi yıkıma sürüklediğini, halkı perişan ettiğini vurguladılar. Özellikle yapılan zamlara büyük tepki gösteren yurttaşlar, UBP’nin yeniden iktidara gelmesi ile ülkede baskı ve tehdidin yeniden hortlatıldığını; partizanlığın ise ayyuka çıktığını kaydettiler.

Partizanlık ve adam kayırmacılık konusunda örnekler de veren köylüler, yeraltı su kaynaklarının UBP militanlarına peşkeş çekilmekte olduğunu ve bu kişilere su kuyusu kazma izinleri verildiğini anlattılar. Devlete istihdamların partizanca yapılmakta olduğunu ise zaten sadece kendi köylerinde değil, tüm ülkede bilindiğini dile getiren Zümrütköy ve Akçay sakinleri köylerinde de bu yönde örnekler olduğunu anlattılar. Yurttaşlar, hakkı veya ihtiyacı olanın değil, UBP’li bakanların veya UBP’li örgüt yöneticilerinin adamı olanların işe alındığını kaydederek, “oy isterken ‘bu UBP’li oyu, bu değil’ demiyorlardı ama” diye konuştular. Köylüler Güzelyurt Belediyesi’nden de şikâyetçi oldular. Çevreyle ilgili doğru düzgün bir hizmet alamadıklarını anlatan Zümrütköy ve Akçaylı yurttaşlar, çevreye ilişkin memnuniyetsizliklerini de dile getirerek, Güzelyurt Belediyesinden beklenilen hizmeti alamadıklarını, buna karşın Belediyeye ödenmekte olan gerek içme suyu ücretive gerekse temizlik, aydınlatma ve sağlık resimlerinin katmerlendiğinden şikâyetçi oldular.

CTP’li yetkililer ise, köyleri ziyaret ederek halkla buluşmaya devam edeceklerini ve dile getirilen sorunların çözümünü sağlamak amacıyla takipçisi olacaklarını söylediler. Partizanlık, adam kayırma ve suiistimaller konusunda ise hem Meclis kürsüsü hem de medya aracılığıyla hükümete geri adım attırmak için gerekenin yapılacağını kaydederek, sivil toplum örgütleri ile de birlikte mücadele için dayanışmanın yükseltileceğini vurguladılar.

CTP’li yetkililer, halka verdiği vaatlerin tam tersini yapmakta olan UBP hükümetinin, foyasının meydana çıkmış olması nedeni ile baskı ve tehdide başvurmakta olduğunun gözlemlendiğini ancak ana muhalefet olarak CTP-BG’nin buna asla izin vermeyeceğini sözlerine eklediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 985 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler