1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BASKETBOL TARİHİNDE BİR İLK
BASKETBOL TARİHİNDE BİR İLK

BASKETBOL TARİHİNDE BİR İLK

KKTC basketbol tarihinde ilk kez bir teknik komiser Türkiye’deki bir basketbol müsabakasında görev yapacak

A+A-

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti Basketbol Federasyonu arasında son yıllarda yaşanan iyi ilişkiler ve işbirliği meyvelerini veriyor. Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyonu Teknik Komiseri Eser Taçoy’a İstanbul’da oynanacak olan büyük bayanlar ligi maçında, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından teknik komiserlik görevi verildi.

Yarın Galatasaray Medical Park ile Tarsus Belediyesi arasında İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak maçta Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyonu teknik komiserlerinden Eser Taçoy görev yapacak. Böylece ülkemiz basketbol tarihinde ilk kez bir teknik komiser Türkiye’deki bir müsabakada görev yapacak.

 

HAKEMLERİMİZ TÜRKİYE’DE MAÇ YÖNETİYOR

Geçtiğimiz yıl Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyonu’na bağlı Fast Break takımının Türkiye Büyük Erkekler Bölgesel Ligi’nde mücadele etmeye başlamasıyla devam eden temaslar, hakemlik seviyesinde de yaşanıyor.

Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyonu’ndan altı koşan hakeme bu yıl bir de teknik komiser eklenerek, Kuzey Kıbrıs hakemlerinin Türkiye’deki basketbol müsabakalarında görev alması artarak devam ediyor.

 

DONANGİL: “HAKEMLERİMİZİN ÖNÜNÜ AÇTIK”

Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyonu Başkanı Okan Donangil konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, geçen yıl KKTC Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun girişimleri sonucu başlayan projenin hakemlik müessesi için önemine vurgu yaptı.

Ülke basketbol tarihinde ilklerin yaşandığına dikkat çeken Okan Donangil, Kuzey Kıbrıs’dan bir takımın Türkiye’deki bölgesel lige katılmasının hayal edilmediği bir dönemde, Kuzey Kıbrıs hakemlerinin Türkiye’deki müsabakalarda görev yapıyor olmasının değerli olduğunu söyledi.

Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyonu’nun basketbol hakemleri için ortaya koyduğu vizyonun başarıya ulaşmasının kendilerini gururlandırdığını belirten Donangil, “Hakemlerimizin önünü açtık” dedi.

Bu tür temasların artarak devam edeceğini söyleyen Donangil, temasların Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyonu’na olan güvenini de gösterdiğini kaydederek, TC Basketbol Federasyonu yetkililerine teşekkürlerini iletti.

 

TAÇOY: “FEDERASYONUMUZA TEŞEKKÜRLER”

Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyonu Teknik Komiseri Eser Taçoy, Türkiye’den kendisine iletilen davetten dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, son yıllarda Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyonu yönetiminin hakemlere sağladığı imkanlardan memnun olduklarını söyledi ve yönetime teşekkür etti.

Kuzey Kıbrıs ve TC Basketbol Federasyonlarının iyi ilişkilerinin hakemlere de olumlu yansıdığına vurgu yapan Eser Taçoy, ülkemiz basketbol tarihinde ilk kez bir hakemin teknik komiser olarak Türkiye’deki maça görevlendirildiğini kaydetti.

Kuzey Kıbrıs Basketbol Federasyonu yönetimini vizyonlarından dolayı tebrik eden Eser Taçoy, bu tür temasların artarak devam etmesini temenni etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 891 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler