1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞKENT MARATONA HAZIRLANIYOR
BAŞKENT MARATONA HAZIRLANIYOR

BAŞKENT MARATONA HAZIRLANIYOR

Lefkoşa Türk Belediyesi ve Lefkoşa Şehir Kulübü işbirliği ile geçmiş yıllarda düzenlenen, Lefkoşa Maratonu, bu yıl yeniden gerçekleştiriliyor

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi ve Lefkoşa Şehir Kulübü işbirliği ile geçmiş yıllarda düzenlenen, ancak kısa bir süre ara verilen Lefkoşa Maratonu, bu yıl yeniden gerçekleştiriliyor. Büyük ilgi gören ve sporcular yanında her yaş grubundan vatandaşların katıldığı maraton, 14 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek. Atletizm Federasyonu’nun da desteği yanında, Ülker firmasının sponsor olacağı Lefkoşa Maratonu bu yıl da “Koşa koşa Lefkoşa” sloganı ile düzenlenecek.

 

ÜÇ FARKLI YOL MESAFESİ

 

Spor ve egzersiz yanında sosyal sorumluluk bilinci ile maratondan elde edilecek tüm gelir, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlanacak. Organizasyonda 4 kilometre, 8 kilometre ve 21 kilometre olmak üzere 3 farklı yol mesafesi koşulacak.

Her yaştan sağlıklı sporseverin katılım gösterebileceği organizasyonda aktif olarak yer alamayacaklar ise katılımcılara sponsor desteği vererek Ülker Lefkoşa Maratonu’na katkıda bulunabilecek.  Organizasyon detayları ve diğer bilgiler Eylül ayı içerisinde düzenlenecek basın toplantısıyla açıklanacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 404 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler