1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘BAŞKANLAR DEĞİŞİR, TEKNİK ADAMLAR DEĞİŞMEZ’
‘BAŞKANLAR DEĞİŞİR, TEKNİK ADAMLAR DEĞİŞMEZ’

‘BAŞKANLAR DEĞİŞİR, TEKNİK ADAMLAR DEĞİŞMEZ’

Bu sezon ligde aradığını bulamayan ve inişli çıkışlı bir grafik çizen “Mesarya’nın Yıldızı” Cihangir’in başarılı başkanı Aytaç Karavezirler takımın son durumu ve U19 Ligi’nde yenilgisiz lider olan U19 takımı hakkında YENİDÜZE

A+A-

 

 

 

 

Bu sezon ligde aradığını bulamayan ve inişli çıkışlı bir grafik çizen “Mesarya’nın Yıldızı” Cihangir’in başarılı başkanı Aytaç Karavezirler takımın son durumu ve U19 Ligi’nde yenilgisiz lider olan U19 takımı hakkında YENİDÜZEN’e konuştu.

Başkan Karavezirler, Cihangir Kulübü’nün yıllardır aynı felsefe ile yönetildiğini dile getirirken, Cihangir’in yönetsel bazda bir istikrar abidesi olduğunu belirtti. Aytaç Karavezirler, Ali Karavezirler’den sonra başkan olan ve iki yıl bu görevi yürüten Koray Güvenoğlu döneminde teknik direktörlük görevine getirilen Fırat Canova’nın, bu sezon kendi döneminde de teknik direktörlüğe devam ettiğini anımsattı.

Cihangir’de başkanların değiştiğini ancak, teknik adamların kolay kolay değişmediğini belirten Karavezirler, uzun yıllar başkanlık yapan ve Cihangir’i Telsim Süper Ligi’ne taşıyan EFSANE BAŞKAN” olarak anılan Cihangir Fahri Başkanı Ali Karavezirler döneminde de, teknik adamların uzun süre görev yaptığını vurguladı.

Böylece, Cihangir’de üçüncü sezonuna devam eden Fırat Canova ile kendisinin de devam etme görüşünde olduğunu ifade eden Başkan Karavezirler, başarının sırrının bu olduğunu iddia etti.

 

“AHMET MİNİKÇE 8 YILDIR U19 TAKIMINI ÇALIŞTIRIYOR”

 

Başkan Karavezirler, bu istikrarın en önemli göstergesinin Cihangir U19 takımını tam sekiz yıldır çalıştıran antrenör Ahmet Minikçe’nin bu göreve devam etmesi olduğunu söyledi.

Bunun, altyapıya verdikleri önemi gösterdiğini ileri süren Başkan Karavezirler, bu sezon da Cihangir U19 takımının, bugüne kadar oynadığı 8 maçta 8’de 8 yaptığını dile getirdi.

Başkan Karavezirler, ilerleyen dönemlerde U19 takımından ‘A’ takıma başarılı futbolcuların yükseleceğinden emin olduğunu sözlerine ekledi.

 

CİHANGİR U19 TAKIMI KENDİ REKORUNU KIRDI

 

KKTC Telsim Ligleri U19 Ligi’nde kıyasıya bir mücadele yaşanıyor. U19 Ligi’nde lider olan Cihangir’i aynı puanla Gönyeli U19 takımı izliyor.

Geçtiğimiz hafta kendi sahasında B.Bağcıl U19 takımını 18-0 gibi farklı bir sonuçla mağlup eden Cihangir U19 takımı, 2001-2002 sezonunda Yükselme Liglerinde 17-0 mağlup ettiği Yeşilyurt maçının skorunun rekorunu da kırmış oldu.

Bu arada, Cihangir U19 takımı bugüne kadar oynadığı 8 maçta rakip kalelere 49 gol gönderdi ve kalesinde sadece 7 gol gördü. Böylece,  “Mesarya’nın Genç Yıldızları” en yakın takipçileri ve kendileri gibi, 8’de 8 yapan Gönyeli U19 takımının attığı 23 golün iki katından fazla atmış durumda.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 984 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler