1. YAZARLAR

  2. Ayşemden Akın

  3. Başkanın Lefkoşa’sı
Ayşemden Akın

Ayşemden Akın

Yazarın Tüm Yazıları >

Başkanın Lefkoşa’sı

A+A-


Lefkoşa’da çalışan biri olarak çöp konusunda yaşadıklarımız, devletin ‘insana’ bakışının, insan onurunu ve zekâsını hiçe sayışının kanıtıydı. Lefkoşalı hiç bu kadar aşağılanmadı, pisletilmedi.
Arabahmet’te sokak aralarında oynayan çocukların az ötesindeki çöp yığınları, küfrümüzün dağlarını aşmıştı resmen. Hele o okulların bahçe kapılarında sağlı-sollu sıralanan, ağzına kadar dolmuş-taşmış sözde çöp konteynırları arasından geçen çocukların fotoğrafı…
Allah kahretsinlik’ti!
Hala da öyle.
Yolsuzlukları Sayıştay raporlarında yazan kahraman başkanın ve ‘partilerinin’ Lefkoşa’yı ve memleketi getirdiği hal ortada.
DP sayesinde hayatımıza giren ve belediyeyi mafyaya teslim eden aynı başkan, UBP’de de yerini alarak, kokuşmuş bu rantçı siyasetin dergâhlarında birlikte kazmaya çalıştılar hepimizin kuyusunu.
Yetmedi yine aday çıkardılar.
Ölü sevicilik aşkına!
İhalesiz, yasasız yapılan onca işin bedelini çalışanlar ve Lefkoşalılar öderken onlar yine bildik halleriyle koltuğa yapışıp aralarındaki kirli kavgalarını sürdürdüler.
Utanmadan 7 belediye meclis üyesini de o pis masada bıraktılar. Kimdir bu 7 yüz’süz?
Demokrasi katilleri herhal!
Başkan Cemal Bey, “UBP Kurultayı’na feda edildim. Herkes bunun bedelini ödeyecek. Elbet konuşacağım” dememiş miydi çekip giderken?
Hala susmakta!
Acaba neden?
xxx
Ta başından beri söylenen bir şey var…
O da bu sistemin artık değişmesi gerektiği ve yapanın yanına kalmayan bir düzenin inşa edilmesi.
Kabile olmadığımızı, artık besleme olmak istemediğimizi söylüyorsak, aklımızın her şeye bir güzel yettiğini anlatmanın yolu her şeyi doğru anlamaktan, iyi yönetimden, kararlı olmaktan geçer.
Lefkoşa’dan başlayalım... 
Pırıl pırıl bir kent, çağdaş, Avrupalı, çevreyle uyumlu dost bir şehir yaratalım.
Onurlu, başı dik, temiz, halk için çalışan, çalıştıkça sevilen, sevildikçe şeffaflaşan bir başkana ihtiyacımız var artık.
Cemal Başkan’ın Lefkoşa’sını gördük, şimdi Lefkoşa’da Lefkoşa’yı seven herkesin başkanını görmek istiyoruz. 
Laf değil peynir gemisi olsun.
İlk iş de suçlular yargılansın, hırsızlar hapis yatsın!
Sonrası zaten kolay.

Bu yazı toplam 1161 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar