1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞKANA SUÇ DUYURUSU
BAŞKANA SUÇ DUYURUSU

BAŞKANA SUÇ DUYURUSU

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP/BG)’li Lefke Belediye Meclisi üyeleri Lefke Belediyesi ve Belediye Başkanı Mehmet Zafer hakkında suç duyurusunda bulundu. CTP/BG’li üyeler, Belediye Başkanı Mehmet Zafer’in Lefke Belediyesi

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP/BG)’li Lefke Belediye Meclisi üyeleri Lefke Belediyesi ve Belediye Başkanı Mehmet Zafer hakkında suç duyurusunda bulundu.

CTP/BG’li üyeler, Belediye Başkanı Mehmet Zafer’in Lefke Belediyesi’ndeki usulsüzlükler ve mahkeme hükümlerine uyulmadığı gösteren belgelerden oluşan dosyayı, bugün, Başsavcı Aşgan İlgen’e verdi.

Dosyada, 1992-1993 yıllarında çıkan mahkeme hükümleri ve 2002 yılında yayımlanan Ombudsman raporunun da bulunduğu ifade edildi.

Belediye Meclis üyesi Aziz Kaya, başvuru sonrasında basına yaptığı açıklamada, Başsavcı Aşgan İlgen’e suç duyurusu dilekçeleri ve dosyalarını sunduklarını söyledi.

2002 yılının Mart ayında dönemin Ombudsman’ı Nail Atalay tarafından yayımlanan raporu da Başsavcılığa sunduklarını belirten Kaya, Ombudsman raporunda bugünkü sorunların araştırıldığını ve raporlaştırıldığını kaydetti.

Kaya, sundukları dosyada, özellikle çalışanların yatırımlarının ödenmesi konusunda mahkeme hükmünün bulunduğuna da dikkat çekerek, mahkeme hükümlerine uyulmuş olsaydı sorunların çözülmüş olacağını kaydetti.

Mahkeme hükümlerinin 1992-1993 yıllarında olduğunu, Ombudsman raporunun ise 2002 Mart ayında yayımlandığını ifade eden Kaya, bugün her emekliye çıkacak olanın ardından milyonlarca TL borçlanma talebinde bulunulduğunu, bu nedenle borçların giderek büyüdüğünü kaydetti.

“Mahkeme hükümlerinin dahi uygulanmadığı ülkede, bu işe bir çözüm bulunması gerek. Her geçen gün insanların hukuka olan güveni sarsılıyor” diyen Kaya, Başsavcılığa sundukları dosyayı, Sayıştay ve İçişleri ve Yerel Yönetimler Balkanlığı’na da vereceklerini söyledi.

Kaya, Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer’in geçen Perşembe günü “kendine yakın” meclis üyeleriyle 2 milyon TL borçlanma kararı aldığını da anımsattı.

CTP/BG’li Lefke Belediye Meclisi üyeleri dosyaları daha sonra Sayıştay ile İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı’na da verdi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 954 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler