1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞKAN YENİDEN DENKTAŞ
BAŞKAN YENİDEN DENKTAŞ

BAŞKAN YENİDEN DENKTAŞ

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, KKTC’de esas ihtiyacın devletin sil baştan yapılandırılması olduğunu söyledi

A+A-

 

 

Demokrat Parti’nin bugün yapılan 8. Olağan Kurultayı tamamlandı. Kurultayda, genel başkanlığa yeniden Serdar Denktaş seçildi.

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun da katılarak konuşma yaptığı kurultaya, Türkiye Başbakanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan mesaj gönderdi; Türkiye’deki ve KKTC’deki bazı siyasi partilerin temsilcileri ile sendika temsilcileri de konuşmalar yaptı.

 

Coşkulu bir kalabalığın katıldığı kurultayda, parti organları için seçimler, sadece yeter sayıda aday olduğu için açık oylamayla yapıldı.

 

Kurultayda, tüzük değişiklikleri yanında 3 de karar tasarısı onaylandı.

 

TÜZÜK DEĞİŞİKLİKLERİ

 

Tüzüğe eklenen yeni maddeyle “başkanlık divanı” oluşturuldu. Buna göre, genel başkan başkanlığındaki başkanlık divanında genel başkan yardımcıları yer alacak ve merkez yönetim kuruluyla birlikte çalışılacak.

 

Tüzüğe eklenen bir diğer maddeyle, her belediye hududunda, bölgeden sorumlu olacak “kent ve belde başkanlıkları” oluşturulacak.

 

1992 yılında kurulan DP, Cumhuriyet Meclisi’nde 2 milletvekiliyle temsil ediliyor.

 

DENKTAŞ: EROĞLU’NA DESTEK VERMEKTEN PİŞMAN OLMADIK

 

DP'nin  8. Olağan Kurultayı’nda konuşan, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, KKTC’de esas ihtiyacın devletin sil baştan yapılandırılması olduğunu söyledi. Denktaş, “Tarımından turizmine, kamusundan özel sektörüne kapsamlı bir dönüşüme hazırlanmak zorundayız. Dünya ile bütünleşmek istiyorsak, başımız dik yola devam etmek istiyorsak bu dönüşümü sağlamak zorundayız” dedi.

 

Denktaş, 16 Ocak’tan itibaren bir televizyon kanalıyla da anlaşarak, çeşitli bölgelerde “halk kürsüleri” kuracaklarını açıkladı.

 

Denktaş, “ev dağınık ve kirlenmiş olsa da ferah hale getirmenin insanların elinde olduğunu” söyledi.

 

Konuşmasında sık sık “gardaşlarım” ifadesini kullanan Denktaş, kurultayda uzun bir konuşma yaptı.

 

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, katılanlara özellikle üst düzey parti temsilcilerini DP kurultayına göndererek “büyük bir yalanı ortadan kaldırdığı için” AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

 

Denktaş, cumhurbaşkanlığı seçiminde UBP’nin adayı Derviş Eroğlu’na destek vermekten pişman olmadıklarını da söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 813 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler