1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Başkan şeker, pirinç dağıtır mı?
Başkan şeker, pirinç dağıtır mı?

Başkan şeker, pirinç dağıtır mı?

Bugün sayfamı Akdoğan’dan gelen okuyucu mektubuna ayırıyorum. İşte okuyucu mektubunda iddia edilenler: “Vatandaşa, makarna, şeker, pirinç dağıtmak, “teşvik primi”nin hasosu değil mi? Bu sorunun cevabını almak istiyorsanız, evvela

A+A-

 

 

Bugün sayfamı Akdoğan’dan gelen okuyucu mektubuna ayırıyorum. İşte okuyucu mektubunda iddia edilenler:

“Vatandaşa, makarna, şeker, pirinç dağıtmak, “teşvik primi”nin hasosu değil mi?

Bu sorunun cevabını almak istiyorsanız, evvela anlatacaklarımı iyi dinleyin. Zira bu durumu bizzat yaşadım. Tecrübe konuşuyor.

Daha birkaç gün önce Akdoğan köyünde yapılmış olan muhtarlık seçimleriyle ilgili konuşacağım. Hani şu halkın kendi özgür iradesiyle oy kullandığı seçimlerden birisi.

Köy sakinlerinden hali vakti yerinde, köy meydanında esnaf olan iki tane beyefendi muhtarlık seçimlerine adaylığını koydular. Ardından eş dost akraba derken köy halkıyla bire bir görüşmeler yapıp, ben buyum kardeşim; yapacaklarım bunlar, düşündüklerim bunlar deyip destek istediler. Buraya kadar bir sorun yok. Amma velâkin nerede görülmüş belediye başkanı olmuş, vasıflı, kültürlü, tam donanımlı bir insanın tarafçılık yapıp şeker pirinç dağıttığı, kapı kapı dolaşıp ihtiyaçlılara para yardımında bulunduğu. Bu yapılır da normal zamanlarda yapılır. İhtiyaçlı her zaman ihtiyaçlıdır. Seçim zamanı değil… Burada halkı da kınamamak elde değil. Hani senin özgürlükçü zihniyetin, hani senin gururun!!

Diyeceğim o ki bu bir siyasi yarıştır ve demokratik kurallar içerisinde yapıldığı zaman anlamı olur. Bunun dışında davrananları ve siyasi anlayışlarını kınıyorum. Zaten adayların bu doğrultuda yürüttükleri çalışmalar ortada. Siz tarafsız, bağımsız bir duruş sergileyeceğiniz yerde, kalkmış adaylardan birini yanınıza alarak ev ev gezdiniz, erzak dağıttınız. Sade bir vatandaş ve eğitimin içinden biri olarak sayın başkanımıza bu konudaki düşüncelerimi arz etmek istedim günlerdir lakin bir türlü edemedim. Kısmet bugüneymiş. Amacınız, gayeniz; belediyeyi mi tanzim etmek yoksa siyaseti mi tanzim etmek? Zira her ikisinde de çok yol almanız gerekecek. Unutmayınız keser döner sap döner gün olur hesap döner.”

 


UBP’de herkes aday!..

 

 

UBP’deki dedikodu mekanizmaları öyle hızlı çalışıyor ki artık hangi dedikodunun doğru ya da yanlış olduğunu teyit etmeniz de zor.

Kurultaya adım adım yaklaşan ve önümüzdeki ayda ilçe yönetim kurullarını seçmekle başlayacak olan UBP’nin kurultay süreci çetin mi çetin geçecek.

Şimdilik resmi olarak ‘Adayım’ diye açıklayan sadece Başbakan İrsen Küçük, naza çeken ise çok…

Adaylık için ismi geçen Ahmet Kaşif, Nazım Çavuşoğlu ve Zorlu Töre’nin ardından dün yeni iddialar gündeme geldi.

Kibristime adlı internet sitesi, UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu’nun da başkan adaylığına hazırlandığını iddia etti.

Haberde Cumhurbaşkanlığına yakınlığı belirtilen Hasipoğlu’nun Kaşif’e karşı olduğu, Kaşif’in başkan olması halinde partinin büyük sıkıntı yaşayacağını ima ettiği ileri sürüldü.

Ve Hasipoğlu’nun adaylığını açıklamasının an meselesi olduğu vurgulandı.

 

 


 

Yalan duymaya alışmak

 

“Sonra kalktı Türkiye’ye gitti, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile ne konuştuysa konuştu geldi, “özerkleştirmeyi” rafa kaldırıp, “özelleştirmeye” döndü.

Bunu söylerken Türkiye’den elektrik getirme projesi tehdidini de ortaya attı. Türkiye Başbakanı ile bir araya gelmek, yemek yiyip, açılış yapmak, fotoğraf çekmek ona öyle bir cesaret verdi ki gözü kara bir şekilde dönüp verdiği sözleri unuttu.

   Tabii devlet adamlığıyla, devlet ciddiyetiyle, hükümet ciddiyetiyle bağdaşan şeyler değil bunlar ama ortada gerçek anlamda bir devlet var mı ki ciddiyetini sorgulayalım? Tabii siz seçim öncesi sözlerin hesabını sormazsanız onlar da yalanlarına yalan katarlar, iki gün önce verdiği sözü unuturlar. Ülkeyi de toplumunu da yok etme pahasına icraatlar yaparlar.

   Siz onlara “Türkiye’den güç alıp bize caka satacaksanız size ne gerek var?” demezseniz,  “Türkiye’den su, elektrik, köprü, yol, para sağlıyorum” diye övünerek ve aldıkları talimatları uygulayarak saltanat sürmelerine izin verirseniz, bakın daha başınıza neler gelecek.”

 

ALİ BATURAY


Lefke gitti gider…

“ Lefke Belediyesi biriken borçlarını ödeyemiyor…

İcraat da yapamıyor…

 Ama öyle bir belediye yapısı var ki…

 Mehmet Zafer, tilki gibi siyasetçi…

 Kendisine yakın her bir belediye meclis üyesi ile bir yakınlığı var…

 Kimse, “Zafer yanlış yapıyor mu?” diye sorgulamıyor…

 Şimdi de 3 milyon TL yeni borç için UBP’li meclis üyeleri imza verdi…

 Bununla birlikte bir karar daha aldılar…

 Var olan borçlar da 72 aya çıkarılacak, yeniden yapılandırılacak…

 Yani, yeni faiz yükü ile belediye yeniden borç batağına itiliyor…

 Kötü yönetilen Lefke’ye müdahale edilemiyor…

 Tıpkı Lefkoşa gibi…”

 

HÜSEYİN EKMEKÇİ

 


Arsa dağıtımı

 

“Son bir haber, kırsal kesim arsası alan bazı gençlerin bunu sattıkları  yönünde idi. Bunu kontrol edebilecek ve de öyle olup olmadığını saptayacak, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığının ilgili birimidir.

Arsa kime verilmiştir, inşaatı kim yapmaktadır, sonuçta da inşa edilen evde kim oturmaktadır. Bunu elindeki verilerle mukayese ederek haksız bir durum varsa ortaya çıkaracak olan bakanlığın ilgili birimidir. Bunun yapılarak aldığı arsayı başkasına satan olmuşsa gerekli cezaya tabi tutulmalıdır.

Bunun yapılmasının zor olmadığı inancındayım.”

 

EMİR ERSOY

 

 


 

 

 

“Birilerinin yiyecek ekmeği yokken, ayni zaman dilimi içerisinde bir baksa birilerinin bu milyar dolarları nasıl olurda artırırım diye düşünebildiği bir dünyada adalet mi olur”

 

Mustafa BİLLUR’un profilinden

 

 

 

“Özel Hastaneler Denetim Yasası geçti. İyi güzel de Devlet Hastaneleri Denetim Yasası da geçecek mi?”

 

Okan DAĞLI’nın profilinden

 

 


FOTOYORUM

 

UBP’nin sitesi yine saldırıya mı uğradı ne?

 


 

ANKET KÜÇÜK’Ü GERDİ…

“Kurultaya yönelik değerlendirmeler bir buçuk yıl önceden başlatıldı. Amaç dıştan yıpratılamayan UBP’yi içten yıpratmaktır. UBP’nin,  hiçbir zaman bu tip tutarsız propagandalarla, mesnetsiz anket sonuçları yayınlamakla, halkın gözünden düşürülmesi mümkün değildir”

 

İrsen KÜÇÜK (BAŞBAKAN)

 


 

LTB ÇALIŞANLARININ ÇIKMAZI

 

“Sorunlarımız ivedi olarak çözülmezse topladığımız çöpleri çöp dökme alanı olarak, tüm yaşadıklarımızda büyük sorumluluğu olan Başbakanlık ve İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı önüne dökerek Lefkoşa halkını bu çöplerden kurtaracağız.”

İbrahim Taşarkan (BES Genel Sekreteri)

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler