1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞKAN KİM?
BAŞKAN KİM?

BAŞKAN KİM?

Hüseyin KIRAL KKTC hentbol sporcusunun dışa açılması düşünülerek kurulan ve KKTC Hentbol Federasyonu tarafından finanse edilen Beşparmak Spor Kulübü’nde başkanlık karmaşası yaşanıyor. Ağustos ayı sonlarında nasıl ve ne şekilde yapıldığı bilinme

A+A-

 

 

 

Hüseyin KIRAL

 

KKTC hentbol sporcusunun dışa açılması düşünülerek kurulan ve KKTC Hentbol Federasyonu tarafından finanse edilen Beşparmak Spor Kulübü’nde başkanlık karmaşası yaşanıyor.

Ağustos ayı sonlarında nasıl ve ne şekilde yapıldığı bilinmeyen Beşparmak Spor Kulübü genel kurulunda 2010 yılından beri kulübe başkanlık yapan Atalay Şanlı’nın yerine Ahmet Yönlüer’in geldiği açıklanmıştı.

 

“BEŞPARMAK BENİ CEZBETTİ” DEMİŞTİ

O dönemde sadece YENİDÜZEN’E konuşan başkan Ahmet Yönlüer “KKTC Hentbol federasyonu Başkanı Barış Toprakçı ve Asbaşkan Mustafa Yönlüer bana gelerek, Beşparmak’ın başına geçmemi istediler ve açıkça söylemek isterim ki Beşparmak adı beni cezbetti ve görevi kabul ettim” demişti. Yönlüer’in açıklamalarından sonra Beşparmak Spor Kulübü eski başkanı Atalay Şanlı Beşparmak takımının bir Türkiye takımı olduğunu bu nedenle bizi ilgilendirmediği için sorularımıza cevap vermeyeceğini belirtmişti. Şanlı açıklamalarının devamında KKTC’de bazı kesimler tarafından yalnız bırakıldığı ve daha fazla bu şekilde çalışamayacağını belirterek görevi bıraktığını belirtmişti.

 

TÜRKİYE’DEKİ TÜM KAYITLARDA BAŞKAN ATALAY ŞANLI

Yapılan araştırmada görünen odur ki KKTC Hentbol Federasyonu tarafından finanse edilen Beşparmak spor kulübünde başkan hala daha Atalay Şanlı olarak görülmektedir.

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mersin bölge müdürlüğüne kayıtlı bulunan Beşparmak spor kulübünde başkanın halen Atalay Şanlı olarak görülmesi dikkat çekiyor. Ahmet Yönlüer’in takımla hiç ilgilenmediği ve arandığı zaman ulaşılmaz olduğu gerekçesi ile yeniden başkanlığa Atalay Şanlı’nın getirildiği öğrenildi.

 

 

 

Bu haber toplam 641 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler