1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Başkan benim Kıral
Başkan benim Kıral

Başkan benim Kıral

Çoğu kez takıldığım oldu spor yazarı arkadaşım Hüseyin Kıral’a… Sürekli hentbol ve Beşmparmak’la ilgili yazdığı yazılardan dolayı eleştirdiğim anlarda oldu. Vizyonu o kadar geniş birinin Beşparmak Spor Kulübü’nü eleştirmesinden

A+A-

 

 

 

Çoğu kez takıldığım oldu spor yazarı arkadaşım Hüseyin Kıral’a…

Sürekli hentbol ve Beşmparmak’la ilgili yazdığı yazılardan dolayı eleştirdiğim anlarda oldu.

Vizyonu o kadar geniş birinin Beşparmak Spor Kulübü’nü eleştirmesinden dolayı “fikir tartışması” yaptığımız zamanlarda yaşadık.    

Ancak ‘yiğidi öldür hakkını ver’.

Hüseyin Kıral, Mersin’de kurulu olan ama adını bizden alıp KKTC’nin kulübü olarak lanse edilen ve Türkiye Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden Beşbarmak Spor Kulübü ile ilgili çarpıcı haberler yaptı, güzel ve de üzerinde durulması gereken yorumlar yazdı.

Maddi sıkıntılarından tutunda, antrenörlerin ve sporcuların aldıkları uçuk maaşlara kadar hemen hemen her şeyi kamuoyunun gündemine getirdi.

Hele hele dün yaptığı haber inanılmaz güzeldi. Mersin Beşparmak Spor Kulübü’nün “Başkanı Kim” başlığı altındaki haber aslında bu kulübün geldiği son noktayı kanıtlar türdendi.

Kişiler üzerinde durmanın bir anlamı yok.

Ancak Türkiye’nin en önde gelen liginde mücadele eden, maçları naklen yayımlanan bir kulübün geldiği son nokta şu; REZALET.

Başkanı Ahmet Yönlüer olarak seçilen kulübün, başkanı ortalarda yok. Nasıl seçildi, neden seçildi sorularına yanıt veren de yok. Kimler var bu işlerin altında?

Lafları daha fazla dolandırmanın da bir anlamı yok. Beşparmak’ın bu hale gelmesinde tek neden Spor erkini elinde bulunduranlardır.

 

***

 

Londra olimpiyatlarında yarışan Kıbrıslı Türk atlet Meliz Redif, olimpiyatlara gideceği “kesinleştikten” sonra hem Atletizm Federasyonu’na ver yansın etti hem de yetkililere… Spor Dairesi’nde yaşanan ve kamuoyuna yansımayan kavgalar da cabası.

Sonuç, sorun.

Şimdi hentbolda ayni şeyler yaşanıyor. Elit liglerde mücadele eden bir takım “sorunlarla” boğuşuyor. Sonuç “sorun”.

Yazık!

  


 

DİP NOT

 

KTSYD… Ve öze eleştiri

 

Ogün Genç Kaçmaz’ın başkanlığını yaptığı Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği, dernek tarihi boyunca yapılmayanları yapıyor. Sayısız ara eğitim seminerlerinin yanında futbol liglerinin devre arasında ana seminerler gerçekleştirip üyelerinin bilgi darcıklarının geliştirmelerine olanak sağlıyor. Ogün Genç Kaçmaz başkanlığındaki yönetimin üyesi olmaktan “gururluyum”. Ancak son zamanlarda yaşadığım “özel sorunlar” nedeniyle büyük “özveri” ile çalışan yönetim kurulu arkadaşlarımın yanında yer alamamanın üzüntüsünü sınırsız yaşamaktan da sıkıntılıyım.

  


 

EFSANE SÖZLE

*"Aslında her şeyden biraz var Türk futbolunda. Ama hiçbir şey tam yok" Frank Rijkaard

*"Herkes kendine pahalı arabalar,yatlar alırken, ben bugün Livorno forması aldım" Cristiano Lucarelli

*"Boca'nın teknik direktörlüğünü yapmak, pencereler açık olarak sevişmeye benzer. Mahremiyetiniz yoktur" Claudio Borghi

"Hayatla ilgili her şeyi Baba filminde bulabilirsiniz, futbolla ilgili herşeyi ise bir derbide" Graeme Souness

 

 


 

BİR SORU

Mersin Beşparmak Spor Kulübü’nün Başkanı aşağıdakilerden kimdir?

a)Ahmet Yönlüer

b)Atalay Şanlı

c)Süleyman Göktaş

d)Hüseyin Cahitoğlu

e)Hüseyin Kıral

 

 

 

Bu haber toplam 414 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler