1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞKA MUSTAFALAR ÖLMESİN
BAŞKA MUSTAFALAR ÖLMESİN

BAŞKA MUSTAFALAR ÖLMESİN

Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme İnisiyatifi, “çocuklara yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak” amacıyla eylem yaptı, Mustafa Diker’i andı… Farkında mıyız? Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme İnisiyatifi, “çocuklara yön

A+A-

 

 

Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme İnisiyatifi, “çocuklara yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak” amacıyla eylem yaptı, Mustafa Diker’i andı…

 

Farkında mıyız?

 

Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme İnisiyatifi, “çocuklara yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak” amacıyla dün sabah Kermiya kapısında eylem yaptı. Akşamüzeri İnönü Meydanı ve Dereboyu’nda ise, geçtiğimiz haftalarda öldürülen yedi yaşındaki Mustafa Diker için anma eylemi düzenledi.

Çocuk ihmal ve istismarının, Kıbrıslı, göçmen, zengin/fakir, kız/erkek tüm kesimlerden çocukları etkileyen bir insan hakları ihlali ve ihbar edilmesi gereken bir durum olduğunu vurgulayan İnisiyatif, halkı duyarlılığa davet etti.

Eylemde, alanda çalışan uzman ve aktivistlerin derlediği, yaşanmış ve yaşanmakta olan çocuğa yönelik şiddet hikayelerinin bulunduğu bildiriler de dağıtıldı.

Bildirilerde, halkın Sosyal Hizmetler Dairesi’ne ait 227 37 43/227 04 27 numaralı telefonları ile (155-Polis)’e ihbarda bulunabileceği belirtildi

 

MUSTAFA DİKER ANILDI

İnsiyatif, dün saat 18.30’da da, Mustafa Diker’i anmak ve benzer olayların bir daha yaşanmaması için bir dayanışma ağı kurmak üzere İnönü Meydanı’nda duyarlı tüm birey ve örgütlerin davet edildiği bir buluşma düzenledi. Daha sonra Dereboyu’na giden grup, Atatürk Caddesi ile Dereboyu’nun kesiştiği çembere Mustafa’nın fotoğraflarını astılar ve Mustafa’nın anısına mum yaktılar.

İnsiyatif, Bakanlar Kurulu’na, tüm çocukların ihmal ve istismardan korunması için alınması gereken kısa ve orta vadeli önlemler, gerçekleştirilmesi gereken yasal ve kurumsal değişikliklerle ilgili bir dizi talep de sunmuştu. Ancak inisiyatif üyeleri, sivil toplumun konuya duyarlılık göstermesine rağmen hükümet kanadından herhangi bir hareketlenme göremediklerini dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1097 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler