1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Başka bir yer bulsanız!
Başka bir yer bulsanız!

Başka bir yer bulsanız!

Türkiye Cumhuriyeti’nin 89. Kuruluş yılı da dün kutlandı. Hayırlı olsun tabii ki… Ama her yıl yazıyoruz herhalde… Burası bir devletse ve başka bir kuruluş günü varsa neden iki tane kuruluş günü kutlanıyor diye… Hoş bana kalsa kurul

A+A-

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 89. Kuruluş yılı da dün kutlandı. Hayırlı olsun tabii ki… Ama her yıl yazıyoruz herhalde… Burası bir devletse ve başka bir kuruluş günü varsa neden iki tane kuruluş günü kutlanıyor diye… Hoş bana kalsa kuruluş günlerini topla tüfekle değil, bir eğlenceyle, bir resepsiyonla geçer giderim ama öyle değil, ille de topu tüfeği sergilemek gerekiyor. Bunu da yaparken bir törenin birkaç da provası var. Parasızlıktan yakınılırken törenlere, provalara, ağırlamalara dünya kadar para gidiyor.

En fazla canımın sıkıldığı şey de özelikle törenler sırasında saatlerce yolların kapalı olması… Defalarca aynı törenleri yapıyorlar. Son olarak yine bir provaya takıldım. Gazeteye gelebilmek için polisle biraz da tartışarak Fuar Alanı’nın köşesine çıkabildim, daha doğrusu çıkabilmek için anayola kadar geldim. Ancak o da ne? Oradaki polis yine geçişe izin vermiyor.

Durdum, arabadan indim, baktım yolda kimseler yok. 100-200 metre ileride asker duruyor. Benimle birlikte birkaç araba bekliyoruz. Dakikalar geçiyor ve töreni selamlayacak olan arabacık yavaş yavaş geliyor. Onu bekliyoruz. Tıpış tıpış geldi önümüzden geçti, üzerinde törenin provasını yapan komutanlar, Fuar kavşağından döndüler, yine tıpış tıpış yolun diğer şeridinden geçtiler, kalabalığı selamlar gibi yaptılar ve bize nihayet yol açıldı.

Ne bu yahu!!!! Nedir bu keyfilik! Bekleyenler insan değil mi! Birileri daha mı üstün! Bir daha yazalım, eğer bu törenler bitmeyecekse, provalar defalarca yapılacaksa, giden paraları umursamıyorsanız, o zaman şehir dışına başka bir yol yapın, gidin isterseniz her gün orada prova yapın, ben razıyım.  

 


 

‘Bayrak’çılara ders

 

Kaç gündür konuşuluyor ama bugünkü köşemde ben de değinmek istedim;

AEL-Fenerbahçe maçı… Maç öncesinde olay çıkar mı çıkmaz mı tartışmaları yaşanırken bazı kendini çok önemli insan zanneden tipler de Kıbrıslıtürklere ‘bayrak’ üzerinden saldırmayı denedi yine…

AEL-Limasol cevabını verdi. Kendi Cumhuriyeti’nin bayrağını dahi yasaklarken sorunsuz bir maç yaşanmasını sağladı.

Kaldı ki kendi devletinin yani Kıbrıs Cumhuriyeti’nin bayrağı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrakları yasal bayraklardı ve her ikisi de açılabilirdi. TC bayrağı Fenerbahçeliler tribününde çok sayıda sallanırken KC bayrağı açılmadı yine de… Halbuki çok doğal haklarıydı. Ancak arada KC bayrağı sallanmış, karşılığında hemen KKTC bayrağı çıktı karşı tribünden… Salladı da ne oldu yani! Tatmin oldu mu!

Ha bu arada Fenerbahçe az daha yeniliyordu AEL’e… 15 milyon euorluk takım, 2 milyon euroluk takımdan çok çekti sahada… Bereket ki bir gol atabildi de maçı üç puanla bitirebildi Fenerbahçe…

Bu arada çok koyu taraftarlığım yok ama Fenarbahçe sempatizanı sayılırım. Diğer yandan da Limasollu’yum… Kim dövse bir pay çıkarabilirdim yani!..

 


 

Bitti ama bitmedi!

 

Bugün yine UBP Kurultayı’yla ilgili gelişmeler ön plana çıkar herhalde… Bugün Ahmet Kaşif’in itirazı mahkemede görüşülüyor. Mahkemenin ötesinde UBP içi uzlaşı da konuşuluyordu ama Kaşif, gazetemize yaptığı açıklamada UBP içi koalisyon gibi bir uzlaşının olmadığını söylemişti. Meclis’te güvensizlik önergesine de destek vermeyeceklerini, partilerine zarar vermek istemediklerini söylemişti. Aynı gruptan Türkay Tokel ise yine gazetemize verdiği demeçte zaten güvensizlik önergesine gerek olmadığını, gücün ellerinde olduğunu söylemişti… Kurultay bitti veya bitmedi ama tartışmaları daha sürecek gibi…

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 508 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler