1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BASIN TOPLANTISI
BASIN TOPLANTISI

BASIN TOPLANTISI

- Sayın Başbakan, sizin dışınızda hemen herkes ekonomiden şikayetçi, umutsuz, öfkeli... Nereye gidecek bu ülke? İşler yoluna girecek mi? - İNŞALLAH İNŞALLAH !.. *** - Sayın Eğitim Bakanı, “mali tedbirlerin kaçınılmaz” olduğu söylenirk

A+A-

 

 

- Sayın Başbakan, sizin dışınızda hemen herkes ekonomiden şikayetçi, umutsuz, öfkeli... Nereye gidecek bu ülke? İşler yoluna girecek mi?

- İNŞALLAH İNŞALLAH !..

 

***

 

- Sayın Eğitim Bakanı, “mali tedbirlerin kaçınılmaz” olduğu söylenirken ve “kemer sıkılması” önerilirken, üstelik, hayat pahalılığı diye memura 15, 20 lira, asgari ücretliye de sıfır artış yapılırken, size, yepyeni, gıcır gıcır, en lüksünden makam aracı alınmasına yorumunuz nedir?

- MAŞŞALLAH MAŞŞALAH !..

 

***

 

- Sayın Sağlık Bakanı, toplum sağlığı dökülüyor, siz dahi göğsünüz ağrıdı İstanbul’a uçtunuz... Üstelik şimdi adaysınız... Peki ama bu ekonomik program tamam mı, yurttaşlık dağıtımı doğru mu, partizan istihdamların zamanı mı? İyi de kurultayı kaybederseniz, sonra ne olacak?

- MAZALLAH MAZALLAH !..

 

 

***

 

-Sayın Maliye Bakanı, ekonomi uçuyor diyorsunuz da, herkese sürünüyor gibi geliyor... Kamu sendikaları “masa kurulacak” diyor, asgari ücretli ayakta... Devletin tepesinde ise bir “savurganlıktır” gidiyor. Bütçe açığı daha da büyürse, ne olacak o zaman?

- İLLALLAH İLLALLAH !..

 

***

 

- Sayın Lefkoşa Belediye Başkanı, sizi görevden aldılar, izne gönderdiler, soruşturma açtılar, “belediyeyi batırdınız” dediler... Siz yine de Başbakan’ın elini tuttunuz, destek verdiniz, hiç umurunuz olmadı. Bir yüzünüze tükürmedikleri kaldı? Tüm bu yaşadıklarınızdan sonra ne diyor vicdanınızın sesi?

- EYVALLAH EYVALLAH!..

 

***

 

-Sayın BAKANLAR KURULU üyeleri, İSTİFA etseniz de bu onursuzluğa, bu rezilliğe, bu kepazeliğe, bu tükenişe, bu yozlaşmaya, bu kukla idare-i maslahata daha fazla ortak olmasanız, yerinde olmaz mı?

- FESUPANALLAH !..

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 966 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler