1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BASIN TARİHİ' YAZILYOR
BASIN TARİHİ YAZILYOR

'BASIN TARİHİ' YAZILYOR

"Kıbrıs Türk Basın Tarihi" projesine yönelik olarak belirlenen DANIŞMA KURULU, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nde ilk toplantısını yaptı

A+A-

 

"Kıbrıs Türk Basın Tarihi” projesine yönelik olarak belirlenen DANIŞMA KURULU, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nde ilk toplantısını yaptı.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin yürüttüğü ve KKTC Cumhurbaşkanlığı’nın desteğiyle yazılacak “Kıbrıs Türk Basın Tarihi" kitabına yönelik, çalışma yöntemi konuşuldu.

K. T Gazeteciler Birliği Başkanı Cenk Mutluyakalı ve Yayın Kurulu üyeleri Tarih öğretmeni-Araştırmacı Yurdagül Akcansoy ile YDÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Ayten Koruoğlu başkanlığındaki toplantı, yaklaşık iki saat sürdü.

Toplantıya, Kıbrıs Türk Basın Tarihi Projesi Danışma Kurulu’nda yer alan DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman İrvan, YDÜ Tarih Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Efdal Özkul, KTGB Yönetim Kurulu üyesi, eski Enformasyon Dairesi Müdürü Mustafa Kortun, Kıbrıs Türk basınının duayen isimleri Erten Kasımoğlu, Bilbay Eminoğlu, Akay Cemal, Neriman Cahit ve Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) Yönetim Kurulu Başkanı Emir Ersoy katıldı.

Kıbrıs’ta ilk Türkçe gazeteden bugüne Kıbrıs Türk basın hareketine dair temel bilgilerin yer alacağı kitaba, Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Yakın Doğu Üniversitesi de arşiv ve araştırma desteği verecek.

Danışma Kurulu toplantıda iş bölümü yaparken, kaynak eserler ve arşivler konusunu masaya yatırdı, ayrıca, bir envanter hazırlanarak araştırmaya yön verilmesini de kararlaştırdı.

Kıbrıs Türk Basın Tarihi projesine katkı koymak isteyenler,
bilgi@ktbasintarihi.com elektronik posta adresiyle iletişime geçebilecek.
Projenin yayın kurulunda Tarih Öğretmeni, Araştırmacı Yurdagül Akcansoy, Tarih Öğretmenliği Öğretim Üyeleri Gülçin Ertaç ve Ayten Koruoğlu yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 849 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler