1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BASIN-SEN'DEN DÜZELTME
BASIN-SENDEN DÜZELTME

BASIN-SEN'DEN DÜZELTME

BASIN-SEN “Kutlu Adalı Basın Ödülleri” ile ilgili ödüle layık görülen isimler arasında, teknik hatadan dolayı ödül dışı bırakılan iki kişiden özür diledi

A+A-

 

BASIN-SEN “Kutlu Adalı Basın Ödülleri” ile ilgili ödüle layık görülen isimler arasında, teknik  hatadan dolayı ödül dışı bırakılan iki kişiden özür diledi.

 

Açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

 

 

“Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) tarafından verilen Kutlu Adalı Basın Ödülleri  2010 ve 2011 yılları olarak iki yılkı  içerecek şekilde belirlenerek açıklanmıştı.

 

Ne var ki, Kutlu Adalı 2010 ve 2011 Basın Ödülleri kapsamında “İki dilli yayına katkısı nedeniyle” Ali Kişmir’e 2011 yılı için ödül belirleyen Büyük Jüri; aynı programı 2010 yılında yapan gazeteci Aral Moral ile programa kısa bir süre katkı yapan gazeteci Osman Kalfaoğlu’da “iki dilli yayına katkıları nedeniyle” ödüle layık buldu. 

 

Her yıl verilen ancak elde olmayan nedenlerle 2010 yılında verilemeyen Kutlu Aralı Basın Ödülü’nün 2011 yılıyla birlikte değerlendirilirken meydana gelen hatadan dolayı aynı programı yapan üç basın emekçisinden ikisinin ödül dışı bırakılması nedeniyle her iki meslektaşımızdan özür dileriz.

 

Hatanın tamamen teknik bir nedenle her yıl belirlenen Kutlu Adalı Basın Ödüllerinin bu sefer, iki yılı (2010 ve 2011 yılı) birlikte değerlendirme yapma yönüne gitmesinden kaynaklandığını belirtir, dikkatsizlikle de olsa meydana gelen hata sendikamıza aittir.

 

Basın-Sen Genel Sekreteri Canan Onurer başkanlığındaki Büyük Jüri, istenmeyen olumsuz hatasın tespiti üzerine yeniden yaptığı değerlendirmede, hatanın düzeltilmesi karar verdi.

 

İlk kez iki yıl birlikte verilmesinden kaynaklanan hataya bağlı olarak yaşanan olumsuzluk nedeniyle başka meslektaşlarımız Aral Moral,  Osman Kalfaoğlu ile tüm basın emekçilerinden özür dileriz.

 

Kutlu Adalı’nın faili meçhul bir cinayete kurban gitmesinden sonra Basın-Sen tarafından her yıl verilen Kutlu Adalı Basın Ödülleri ilk günden itibaren ülkemizdeki meslek örgütlerinin temsilcilerinden oluşturuluyor.

 

Bu yılkı Büyük Jüri; Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği temsilcisi Zafer Kodan, Kıbrıs Türk spor Yazarları Derneği temsilcisi Omaç Başat, Basın-Sen temsilcisi Hüseyin Yalyalı ile Kutlu Adalı Vakfı adına ise İlkay Adalı’dan oluştu”.

 

 

                                                                                                                     

 

Bu haber toplam 639 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler