1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ' YARIŞMASI
BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ YARIŞMASI

'BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ' YARIŞMASI

Gazeteciler Birliği’nin düzenlediği “Basın Özgürlüğü Medya Başarı Ödülleri”ne son başvuru 16 Nisan

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla düzenlediği geleneksel “Basın Özgürlüğü Medya Başarı Ödülleri Yarışması”na 16 Nisan’a kadar başvuru yapılabilecek.

Kıbrıs Türk basınına hizmet veren gazetecilerin mesleki başarılarını ödüllendirmenin amaçlandığı yarışmaya yazılı basından haber, fotoğraf, röportaj, sayfa düzeni ve karikatür; televizyonlardan TV haberi, TV programı ve belgeseller; ayrıca radyo programları ve internet siteleri katılabilecek.

Yarışmada ayrıca “Genç Yetenek Özel Ödülü” ve “Barış Gazeteciliği Özel Ödülü” verilecek.

Eserlerin son başvuru tarihinde 16.30’a kadar Gazeteciler Birliği Sekreteryasına teslim edilmesi gerekiyor.

Yarışma, Sarı Basın Kartı hamili tüm birlik üyelerine açık. Özel ödüller ise başvuru yoluyla verilmeyecek ve Basın Kartı koşulu aranmayacak.

Ödüller, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde düzenlenecek törenle verilecek.

KATILMA KOŞULLARI

Yarışmaya, 3 Nisan 2011-3 Nisan 2012 tarihleri arasında yayınlanmış eserler katılabilecek. Dizi yazılarda ise yazının başlangıç tarihi dikkate alınacak.

Her aday en çok iki dalda ve birer eserle katılabilecek. Bir başka basın kuruluşu tarafından ödüllendirilmiş eserler bu yarışmada yarışamayacak.

Adaylar, başvuru yazılarında ad ve soyadlarını, eserin yayınlandığı gazete, dergi, ajans bülteni ve TV ile radyo yayın tarihini; eserin başlığını; katıldığı dalı açık biçimde belirtmek zorunda.

KTGB Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek 5 kişilik Seçici Kurul, “gazetecilikteki deneyim ve başarısı kanıtlanmış ya da toplumda kanaat önderliği nitelikleri bulunan kişilerden” oluşturulacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 653 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler