1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BASIN GÜNÜ KUTLANDI, GAZETECİLER ONURLANDIRILDI
BASIN GÜNÜ KUTLANDI, GAZETECİLER ONURLANDIRILDI

BASIN GÜNÜ KUTLANDI, GAZETECİLER ONURLANDIRILDI

Perihan Aziz, Emir Ersoy, Hüseyin Güven, Hasan Canpolat, Ahmet Okan, Bekir Azgın, Efdal Keser, Ercan Karayusufoğlu, Erdinç Gündüz ve Hasan Hastürer’e “Basın Hizmet Ödülü” verildi.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk basın hareketinin başlangıcı ile sembolleşen 11 Temmuz 1889’un 123’üncü yıldönümü dün akşam Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nde düzenlenen kokteylle kutlandı. Kokteylde, 10 gazeteciye de “Basın Hizmet Ödülü” verildi.

Kıbrıs’ta ilk Türkçe gazete kabul edilen Saded’in yayımlanmasının yıldönümü anısına kutlanan 11 Temmuz Basın Günü dolayısıyla dün Gazeteciler Birliği Lokali’nde saat 20.00 kokteyl verildi. Kokteyl sırasında, Perihan Aziz, Emir Ersoy, Hüseyin Güven, Hasan Canpolat, Ahmet Okan, Bekir Azgın, Efdal Keser, Ercan Karayusufoğlu, Erdinç Gündüz ve Hasan Hastürer’e “Basın Hizmet Ödülü” verildi.

Geceye katılanlar arasında, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve eşi, Başbakan İrsen Küçük, Ekonomi Bakanı Ersin Tatar ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi de vardı. Ayrıca YDÜ’nün davetlisi olarak adamızda bulunan Adana Evrim Gazetesi’nden bir grup gazeteci de Basın Günü Kokteylline katılanlar arasındaydı.

Gecede ilk konuşmayı yapan Gazeteciler Birliği Başkanı Cenk Mutluyakalı,  Basın Günü’nün süslü sözcüklerin ve mesajların ötesinde, sorunların bir kez daha gündeme getirilmesi için bir vesile olması gerektiğini kaydederek, Basın Etik Kurulu’nun oluşturulacağı çağdaş bir yasanın hazırlanması gerektiğini ifade etti.

Mutluyakalı’nın ardından söz alan Başbakan İrsen Küçük’te, demokratik yaşamın ayrılmaz bir parçası olan medyanın, günümüzde demokratikleşmeye koyduğu katkı yanında sorumluluk ve yükümlülük sahibi olarak önemli bir görev ifa etmekte olduğuna da dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 600 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler