1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞEL YENİDÜZEN'E KONUŞTU
BAŞEL YENİDÜZENE KONUŞTU

BAŞEL YENİDÜZEN'E KONUŞTU

Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel: “Hükümet, siyasi kaygılar uğruna çocukları ihmal ediyor” Lefkoşa Çağlayan Bölgesi’ndeki Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı çocuk yuvasından kaçan 2 kız olayı ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Gü

A+A-

 

 

 

 

Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel:

“Hükümet, siyasi kaygılar uğruna çocukları ihmal ediyor”

 

 

Lefkoşa Çağlayan Bölgesi’ndeki Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı çocuk yuvasından kaçan 2 kız olayı ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi tarafından görevden alınan Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel YENİDÜZEN’e konuştu.

Başel, ülkemizde çocuk istismarı ve ihmallerin sık yaşandığına dikkat çekerken, hükümetin iş yapar göründüğünü ancak siyasi kaygılar uğruna çocukların ihmal edildiğini belirtti.

 

BAŞEL: “İTİBARIM ZEDELENDİ”

 

Son yaşanan çocuk yuvasındaki olayda da devletin sorumluluklarını bilmesini hatırlatmak için polise şikâyette bulunan Başel, toplumu aydınlatmak ve çocuklar için böyle bir işe kalkıştığını söyledi.

 

Başel, “Bizde savcılık değil polis yetkili. Bu ülkedeki sistemi değiştirmek gerekiyor. Ülkeme güvenmek istiyorum. Amacım kişisel değil. Bu olaydan dolayı her şeyim yerden yere vuruldu, itibarım zedelendi” diye konuştu.

 

Başel, kendisine destek veren CTP Gençlik Örgütü’ne ve gençlere de teşekkür etti.

 

Levent Özdağ’ın haberi bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1262 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler