1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞBAKANLIKTAN AÇIKLAMA
BAŞBAKANLIKTAN AÇIKLAMA

BAŞBAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Başbakanlık, eylemdeki sendikalara diyalog çağrısında bulundu. Hükümetin yasaklama kararına rağmen sürdürülen eylemlerin hiçbir yasal dayanağı bulunmadığı ifade edilen Başbakanlık açıklamasında, hükümetin her zaman diyaloga açık olduğu ancak bu diyalog i

A+A-

 

 

Başbakanlık, eylemdeki sendikalara diyalog çağrısında bulundu.

Hükümetin yasaklama kararına rağmen sürdürülen eylemlerin hiçbir yasal dayanağı  bulunmadığı ifade edilen Başbakanlık açıklamasında, hükümetin her zaman diyaloga açık olduğu ancak bu diyalog için de bazı koşulların oluşması gerektiğine işaret edilerek, “Böylesine yasa tanımazlığın devam ettiği bir ortamda sağlıklı bir diyalog oluşamaz. Diyalog isteniyorsa bu konudaki iyi niyet gösterilmeli ve halkımızın daha fazla zarar görmemesi için eylemlere son vererek görüşme ortamı oluşturulmalıdır” denildi.

Aksi halde hükümetin de halkı böylesine  sağlıksız  yaşam koşulları içinde bırakmamak için ne gerekiyorsa yapmaktan kaçınmayacağı vurgulandı.

 “ÖZELLEŞTİRME YASA TASARISI ÇALIŞANLARIN MENFAATİNE…”

Başbakanlık açıklamasında, Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın sendikaların iddia ettiği gibi çalışanların zararına değil aksine menfaatine bir içeriği bulunduğu belirtilerek şunlar ifade edildi:

“Israrla sendikaların anlamak istemediği ve aslında özelleştirilecek kuruluşların, çalışanların ve toplumun bundan zarar görmemesi için hazırlanan yasa tasarısının, kötü durumda olan, sürdürebilirliği güç olan kurum ve kuruluşların özelleştirilmesi için bir yasal alt yapı hazırlığına yönelik olup, sendikaların iddia ettiği gibi çalışanların zararına değil aksine menfaatine bir içeriği bulunmaktadır. Bu yasanın özünde bu bulunmaktadır.

 

Bu haber toplam 940 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler