1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞBAKANLIKTA 'LTB TOPLANTISI'
BAŞBAKANLIKTA LTB TOPLANTISI

BAŞBAKANLIKTA 'LTB TOPLANTISI'

BULUTOĞLULARI: MAAŞ ÖDEMELERİ ÇOK YAKINDA YAPILACAK Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları personel maaşlarının ödenmesi konusunda bir açıklamada bulundu. LTB’den yapılan açıklamaya göre; Bulutoğluları bugün Belediye Emek

A+A-

 

 

 

BULUTOĞLULARI: MAAŞ ÖDEMELERİ ÇOK YAKINDA YAPILACAK

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları personel maaşlarının ödenmesi konusunda bir açıklamada bulundu.

 

LTB’den yapılan açıklamaya göre; Bulutoğluları bugün Belediye Emekçileri Sendikası Başkanı Savaş Bozat ile birlikte Başbakanlık’a giderek Başbakan İrsen Küçük ile görüştü.

 

Yaptıkları detaylı görüşmenin olumlu bir havada geçtiğini ve maaş ödemeleri konusunda çalışma yaptıklarını belirten Cemal Bulutoğluları, yarın (29 Haziran Cuma) bir maaş ödemesi olamayacağını, ancak çok kısa bir sürede gereken adımın atılarak personelin maaşlarını alacağını ifade etti.

 

Bulutoğluları, sadece işçilerin maaş alacağı gibi bir durumun olmayacağını, tüm personelin maaşlarını birlikte yapılacak çalışmalar neticesinde alacağını sözlerine ekledi.

 

KERMEOĞLU VE AKTAŞ’IN İSTİFALARI KABUL EDİLMEDİ

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, bir süre önce görevlerinden ayrılma kararı aldıklarını açıklayan LTB Meclis Üyeleri Arif Aktaş ve Mehmet Kermeoğlu’nun istifalarını kabul etmediğini açıkladı. Bulutoğluları, konu ile ilgili olarak Başbakan İrsen Küçük ile de görüştüğünü ve bu yönde karar verdiğini belirterek, istifa eden diğer iki üye Özel Kadıoğlu ve Ahmet Akbil’in durumunu da önümüzdeki günlerde görüşeceğini ve bir karar vereceğini açıkladı. Akbil ve Özel Kadıoğlu’nun da halen görevlerinin devam ettiğini belirten Bulutoğluları, onlarla birlikte Kermeoğlu ve Aktaş’ın Lefkoşa’nın geleceği için bu zor dönemde ellerini taşın altına koyacağına inandığını ifade ederek, birlikte hareket ederek sıkıntılara çözüm bulunacağını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler