1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞBAKANLIK ÖNÜ ÇÖPLÜK OLDU
BAŞBAKANLIK ÖNÜ ÇÖPLÜK OLDU

BAŞBAKANLIK ÖNÜ ÇÖPLÜK OLDU

Belediye Emekçileri Sendikası ve Sendikal Platform, Başbakanlık önünde “çöp dökme” eylemi yaptı. Eylem sırasında yapılan açıklamalarda LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ile hükümet istifaya çağrıldı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı eyl

A+A-

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası ve Sendikal Platform, Başbakanlık önünde “çöp dökme” eylemi yaptı.

Eylem sırasında yapılan açıklamalarda LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ile hükümet istifaya çağrıldı.

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı eylem sırasında, eylemciler yanlarında getirdikleri çöpleri Başbakanlık binası önüne döktüler. Eylem sırasında, bazı çöpler ise bina bahçesine atıldı.

BOZAT

BES Başkanı Savaş Bozat, eylemde yaptığı açıklamada, hükümeti ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları’nı istifaya çağırdı.

Bozat, Sayıştay’ı, Lefkoşa Belediyesi’yle ilgili yaptığı araştırma belgelerini açıklamaya çağırarak, göreve davet etti.

Belediyede bugüne dek yaşanan sorunların hesabının verilmesini isteyen Bozat, bundan sonraki süreçte 2 aylık maaşlarını ve sosyal güvencelerini istediklerini söyledi.

“PAZARTESİNDEN İTİBAREN SU VERİLMEYECEK...CENAZE İŞLEMLERİ DURACAK”

Bozat, sorunlarına çare üretilmemesi durumunda pazartesi gününden itibaren Lefkoşa’ya su verilmeyeceğini, çarşamba veya perşembe gününden itibaren ise cenaze işlemlerinin duracağını yineledi.

BIÇAKLI

Türk Sen Başkanı Aslan Bıçaklı da Belediye yönetimi ile yapılan protokollere uyulmadığını belirterek, hükümeti ve belediye yönetimini istifaya çağırdı.

VAROĞLU

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Başkanı Güven Varoğlu da, sorunlarına çözüm bulunmaması halinde eylemlerinin devam edeceğini belirterek, Lefkoşa’nın çöp yığını içinde kalmasından Belediye Başkanı ile hükümeti sorumlu tuttu.

Belediye çalışanları daha sonra Köşklüçiftlik’teki UBP genel merkezine giderek protestolarını burada sürdürdüler. Ardından Cumhuriyet meclis önüne, oradan da BES merkezine yürüyen eylemciler, eylemi burada sonlandırdılar.(BRT)

 


Başbakanlık önündeki eylem sona erdi.

Eylemciler yürüyerek Lefkoşa Türk Belediyesi önüne gidiyor.

(saat: 12:25)

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başbakanlık önüne büyük çöp konteynerler getiren Sendikal Platform, çöpleri başbakanlık önüne ve bahçesine boşaltmaya başladı.

Olaya müdahale etmeye çalışan polis çöplerin boşaltılmasına engel olamıyor.

(saat:12:06)


BAŞBAKANLIK'TA GERGİNLİK!

 

Sendikal Platform’un çağrısı üzerine Başbakanlık önüne çöp dökme eyleme için toplanan kalabalıkla polis arasında arbede yaşanıyor.

YENİDÜZEN Muhabiri’nden alınan bilgiye göre Başbakanlık girişinde oluşturulan polis barikatı eylemciler tarafından aşıldı. Polisle LTB Çalışanları karşı karşıya geldi.

Eylemciler polis barikatını aşarak Başbakanlık önüne girdi.

 Gerilimli dakikaların devam ettiği Başbakanlık önünde polis olaya müdahale etmeye çalışıyor. Eylemcileri Başbakanlığı çöp atmaya beşladı.

Aylardır maaş alamayan çalışanlar, LTB’deki sorunların çözülmemesine öfkelenen kalabalıkla bir arada Başbakanlık önünde tepki gösteriyor. Sendikal Platform’un desteğiyle gerçekleşen eylem sürüyor.

(SAAT: 11:40)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2176 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler