1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Başbakanlık çalışanı Usluer!..
Başbakanlık çalışanı Usluer!..

Başbakanlık çalışanı Usluer!..

UBP’nin İskele Milletvekili Ali Rıza Usluer… Yakınlarına, devlette sağladığı iş imkanlarıyla kaç kez basın gündeme geldi artık hesabını tutamıyorum. Ama aynı zamanda Başbakan İrsen Küçük’e ‘istihdam’ nedeniyle resti çeken ama

A+A-

 

 

UBP’nin İskele Milletvekili Ali Rıza Usluer… Yakınlarına, devlette sağladığı iş imkanlarıyla kaç kez basın gündeme geldi artık hesabını tutamıyorum. Ama aynı zamanda Başbakan İrsen Küçük’e ‘istihdam’ nedeniyle resti çeken amacına ulaşınca da en büyük Küçük savunucu olan yine o…

Usluer her şeyden önce milletvekili, ancak bir kez olsun Meclis kürsüsünde ben görmedim mesela kendisini… Bir konu hakkında görüş beyan ettiğine, fikir söylediğine tanıklık etmedim.

Lakin Usluer, ne alakaysa Meclis çalışmalarından çok Başbakanlık çalışmalarına katılıyor.  Mesaisini Başbakanlık’ta geçiriyor, gelen gideni ağırlıyor hatta iş takip ettiği de konuşuluyor.

Dün yine Başbakanlık’ta görüldü Usluer…

 Usluer’e bir görev mi verildi Başbakanlık’ta bilmiyorum. Ama bir vekilin sürekli başbakanlıkta olması da pek normal olmaması gerekir diye düşünüyorum.

 


 

Bakanlar kabulde, toplantı beklemede!

 

UBP Hükümeti’nin istikrarsızlığı, disiplinsizliği her işine her olayına yansıyor. Bu istikrarsızlığa, disiplinsizliğe toplantılarda ekleniyor. Örneğin saat 10’nda toplantı çağrısı yapılan Meclis’te UBP hiçbir zaman hazır olmadığı için toplantı saati 11’i kimi zaman 12’yi buluyor. UBP sürekli ‘nisap’ krizi ile boşuyor.

Mesela dün de Bakanlar Kurulu toplantısı vardı. Saat 10’nda toplanacaktı. Ancak saat 10’nda tek bir bakan bile Başbakanlık’ta yapılacak toplantıya katılmadı. Muhtemelen, bakanlıklarında kabullerle meşguldü…

Saat 10 oldu, 11 oldu yine toplamadı. Saat 10.00’nda yapılacağı duyurulan Bakanlar Kurulu saat 11.40’da ancak toplantıya hazır vaziyette olundu.

Basına hiçbir açıklama yapılamadan toplantıya geçildi. 1 saat 40 dakika bekleyen basın emekçileri ise hem zamanlarının çalınmasına hem de hiçbir açıklama yapılmamasına fena halde bozuluyor.

 


 

Turizm teşvikleri nereye gidiyor?

 

Turizmde patlama söylemleri sıkça söyleniyor Turizm Bakanı Ünal Üstel tarafından… Ancak bu söylemler, turizm çevreleri tarafından pek de öyle söylenmiyor.

Dün bir turizm acentesi sahibi ile konuştum. Sektörde yaşanan sıkıntılara, ayrımcılıklara değindi.

Turizm Teşvik Fonu’nun ‘politik’ amaçlar için kullanıldığını söyledi, teşvik alanların hep aynı kişiler olduğundan ve bu durumun birçok turizmciyi rahatsız ettiğinden söz etti.

Sektör batıyor, sektörde çalışanlar bunalımda diye feryat ediyor ancak seslerini duyuramıyor.

Herkes kendi havasında, “turizm patladı” diyor.

 

 

 


 

Özersay Eroğlu’na güveniyor mu?

 

“Pertev de…

 Ertuğruloğlu da…

 Slogan olarak…

 “Ben değil BİZ” demişti…

 Özersay aynı süreci yaşar mı?

 Bilmem…

 Zaman gösterecek…

 Yapması gerekenle ilgili sorunun iki cevabı var…

 “İstifa etmeli”

 “İki görevi de aynı anda yürütmeli…”

 Bu iki cevaba varmadan önce, Özersay bir soruyu yanıtlamalı…

 “Dr. Derviş Eroğlu artık sana güvenmiyor. İstifa etmen gerektiğini ima ediyor… Sen Derviş Eroğlu’na güveniyor musun?”

 

HÜSEYİN EKMEKÇİ

 


 

Senden büyük Allah var!

 

“Osmanlı padişahı Cuma Namazı kılmak için halk arasına karıştığında, adettendi; “Padişahım çok yaşa” diye bağıranların yanında, birileri de “Mağrur olma padişahım, senden büyük Allah var!” diye bağırırlardı…

Karşıtlarının beceriksizliği, gabiliği, halkı bilmemesi, o beğendiğim ama benimsemediğim AK Parti’yi, süratle gurura doğru götürüyor… Mağrur bir başbakanla karşı karşıyayız… Dünyaya posta koyuyor…

Bu kürtaj işini bir de bu açıdan izleyin…

Ve birileri ona bağırsın: “Mağrur olma, senden büyük Allah var!”

Anladığı dildir, belki kendine gelir…”

 

NAZIM BERATLI

 

 


 

Talat’ın bıraktığı yerden epeyce ilerideyiz

 

“Sayın Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Kıbrıs müzakerelerin geldiği son nokta ve kendisinin bu müzakerelerdeki başarısı ile ilgili bir soruya verdiği cevap gerçekten çok komik…

Eroğlu,  2.cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın bıraktığı yerden epeyce ilerideyiz ifadesini kullandı…

Aslında yanlışta söylemedi…

Gerçekten de epeyce ileridesiniz…

Hatta o kadar ileri gittiniz ki müzakereleri bitirme noktasına getirdiniz…”

 

MEHMET EŞ

 


 

 

“Arka koltukta oturanlar da mazeret üretmeden emniyet kemerinizi takın artık! Oğlum Baran ‘Bunun için yasa mı gerekirdi’ diye sordu”

 

Özgül Gürkut‏’un profilinden

 

***

 

“GKK, Polis, Merkez Bankası Md'lüğü ve hatta Din İşleri Dairemiz. Bunlarda İrademiz ne kadar BİZ'e ait?”

 

Hakkı Celal Önen’in profilinden

 


 

VAKIFLARDAN VERGİ ALINMASI

 

“Vakıflar gerçekten devletin yapması gereken işleri yapıyor, ancak vakıfların gelirlerinden vergi istenmesi çılgınlıktır. Vakıflar bu vergiyi vermesin.  Devletin böyle bir uygulama yapması ‘kendi yerine çalışana ceza vermesi’ anlamına gelir. Herhalde bu bir şakadır... Yasal olarak mecbur olabilirsiniz ama vicdanen mecbur değilsiniz, sakın bu vergiyi ödemeyin”

 

Mehmet ALİ TALAT (2’nci Cumhurbaşkanı)

 


 

 

 

ÇAVUŞOĞLU’NUN OLAYLI MEKTUBU…

 

“Halkımızın, KKTC Hükümeti olarak bizlerin, Anavatan Türkiye’nin seçkin üniversitelerinin kapısını bir tercih olarak çocuklarımıza sunduğumuz konusunu doğru olarak algılamalarını hassasiyetle rica ederim”

 

Kemal DÜRÜST (Eğitim Bakanı)

 


 

FOTO YORUM

 

 

Haspolat’ta çıkan yangından bir kare… Evinden tahliye edilen bir teyze ve ‘marazına’ ortak olan sigarası…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 909 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler