1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BAŞBAKANIN AÇIKLAMALARINDAN UTANDIM'
BAŞBAKANIN AÇIKLAMALARINDAN UTANDIM

'BAŞBAKANIN AÇIKLAMALARINDAN UTANDIM'

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Bağış’ın ‘KKTC, Türkiye’ye bağlanabilir’ söylemlerini ‘gayet doğal’ olarak niteleyen Başbakan İrsen Küçük’ü eleştirdi

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, TC Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın ‘KKTC, Türkiye’ye bağlanabilir’ söylemlerini ‘gayet doğal’ olarak niteleyen Başbakan İrsen Küçük’ü eleştirdi.

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Çakıcı, Kıbrıs Türk halkının iradesini yok sayan ve rencide eden söylemlere Başbakan Küçük’ün ‘gayet doğal’ demesinin “utanç verici” olduğunu savundu.

Egemen Bağış’ın açıklamalarını “haddini aşan” açıklamalar olarak gördüklerini kaydeden Çakıcı, “Biz Bağış’ın söylediklerini heceleyerek okuduk. Vardığımız sonuçta da, kendisinin değerlendirme özürlü olduğunu söyledik. Ancak, asıl esef verici olan Başbakan Küçük’ün açıklamalarıdır” iddiasında bulundu.

Çakıcı, “İrsen Küçük’ün Başbakanı olduğu bir ülkenin başka bir ülkeye bağlanmasını normal karşılamasını, savunduğu KKTC devletinin feshi anlamına gelen anlayışa onay vermesini” hayretle karşıladıklarını belirtti.

Çakıcı, Egemen Bağış’ın açıklamalarına destek veren ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı ile DGP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu’na yönelik de eleştirilerde bulundu ve Kıbrıs Türk halkının iradesini yok saydığını savunduğu açıklamaları onaylamalarından dolayı da hangi toplumun temsilcileri olduklarını merak ettiğini söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 694 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler