1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Başbakan'a bağlılık yemini!..
Başbakana bağlılık yemini!..

Başbakan'a bağlılık yemini!..

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Konuralp, Asbaşkan Hasan Çetin Erçen ile üyeler Özkan Alişan Kanıdinç ve Onursal Bozkurt, Bakanlar Kurulu ile görevden alındı. Bir süre önce medyada da gündeme gelen ve Konuralp ve Kanıdinç’in imza koymadığı

A+A-

 

 

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Konuralp, Asbaşkan Hasan Çetin Erçen ile üyeler Özkan Alişan Kanıdinç ve Onursal Bozkurt, Bakanlar Kurulu ile görevden alındı.

Bir süre önce medyada da gündeme gelen ve Konuralp ve Kanıdinç’in imza koymadığı diğer yönetim kurulu üyeleri tarafından Başbakan İrsen Küçük’e yazılan hem tehdit hem de ‘bağlılık yemini’ niteliğindeki yazı ‘rezalet’ olarak yorumlanmıştı.

Asbaşkan Hasan Çetin Erçen, üye Özgür Cemal Özerdem, Onursal Bozkurt, Mehmet Terzioğlu, Cenk Şemsettin’in Başbakan Küçük’ün yollanan mektupta;

“Bizler Bakanlar Kurulu esnasında Kıb-Tek Müdürü’nün, siyasi düşüncesi ve El-Sen ile ortak hareket etmesi sonucunda sizleri yanıltmaya yönelik ifadeler ve düşünceler ortaya koyduğu inancını taşımaktayız.

Hükümetimizin siyaseten zayıflatılması amacını taşıyan bu harekete ortak olmamız söz konusu olamaz. 2014’te olacak olan genel seçimleri hedef alıp ona göre hareket eden muhalefet partilerinin hükümeti yıpratma politikalarına alet olmayacağımızı bilmenizi isteriz. Bizler size ve partimize hizmet için varız” ifadeleri kullanılmıştı.

Konuralp’in imza koymadığı ve belki de ‘ipinin çekilmesine’ de neden olan bu mektubu imzalayan Asbaşkan Hasan Çetin Erçen ve Onursal Bozkurt ise, kendi iplerinin çekilmesine de engel olamadı.

Yazılan mektupta “Bizler size ve partinize hizmet için varız” ifadeleri ile Başbakan Küçük’e adeta ‘bağlılık yemini’ eden bu şahıslar Başbakan Küçük tarafından, affedilmedi.

 


 

AKSA’ya arazi…

 

Bakanlar Kurulu 25 Nisan 2012 tarihli kararı ile AKSA Enerji Üretin AŞ.’ye parsel kiralanmasına karar verdi.

Kalecik’teki parselin uzun süreli kiralanmasına ilişkin Maliye Bakanlığı’na yetki verildi. Karar, 3 Mayıs 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı.

 


 

Esnaf ve zanaatkâr isyanı…

 

“Devlet Planlama Örgütü’nün açıklamasına göre ülkemizdeki işsizlik oranında yüzde 25’lik artış var. Borçlar ve hacizler giderek büyüyor… Yerel işletmelerimizi haksız rekabetle karşı karşıya bırakarak işsizliği facia boyutlarına taşımanın kime ne kazandıracağını ciddiyetle düşünmenin zamanıdır. Yıllardır bu ülkede olup da hiçbir statüye sahip olamamış yoğun kitleler varken onların durumuna çözüm getirecek yerde yeni nüfus akımına yol açacak önlemlere yönelmek, ülkemizin acı gerçekleriyle ne denli bağdaşır?”

 

AHMET TOLGAY

 


 

Çöplerinizi biriktirmeyin sakın!

 

“Sevgili Lefkoşalılar;

Bu ülkede yaşayan herkesin bir takım hakları olduğu gibi sizlerin de var, sakın unutmayın.

Çalışan en haklı, 68 gündür maaş alamıyor diye çalışmıyor.

Cemal başkan, iyice köşeye sıkıştı, elde avuçta yok diye ödemiyor.

Hükümet, kendini bir köşeye çekip, biraz da Cemal’e sitem edip, kendi etti kendi buldu şarkısını söylüyor.

Ve başkenti de bok götürüyor!

Kimse burada edepsizlik yaptığımı filan düşünmesin.

Ben az bile söyledim, başkentte yaşayanlar bin beterini söylüyor.”

 

LEVENT ÖZADAM

 


 

UBP Hükümeti kopya çekerken yakalandı!

 

“Adeta Kaptan Spark’ın ‘Uzay Gemisi’ndeki gibi; Oda’yı ışınlayacaklar ve Oda’yı ekarte edip, hoş geldin Federasyon diyecekler…

Yani kağıt üzerinde kopya ettikleri Oda’dan Federasyon’a doğru bir gidiş var…

“Federasyonu Kıbrıs meselesinde yapamadık en azından bu esnaf örgütünde yapalım”! diyor UBP hükümeti…

 “KTEZO Yasası’nda Oda kavramı ilçelerde değil tüm Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde kurulan odayı anlatmaktadır. Her ilçede oda kurulamayacağı açık ve nettir. Ayrıca benzer tanımlar Ticaret Odası, Sanayi Odası ve K.T Mimar ve Mühendisler Odaları birlikleri yasalarında da yapılmaktadır. Bu yasa tasarısının mevcut yasalar dururken kabul edilmesi mevzuata aykırıdır” diye madde 2’de yazılsa da, hiç belli olmaz bu işler!...

Adamlar bir kere kopya yaparken yakalandılar!

Notları mı?

Koskoca bir ‘gulluri'”

 

HALDUN CAMBAZ

 


 

FOTO YORUM:

 

 

Büyük kahraman, ışıklar içinde uyu…

 


 

 

“Boğaz piknik alanı temizlenmiş. Çok merak ederim dünyanın başka ülkesinde bir piknik alanı böyle temizlenir ve haber olur mu diye.”

ULAŞ Barış’ın profilinden

 

***

“Müzakere empati kurmaktır. Yani kendini karşı tarafın yerine koymaktır. Çözümü öngörmeyen müzakereler, yeni düğümler demektir.”

Egemen BAĞIŞ’ın profilinden

 

 


 

 

1 MAYIS’TA ÇÖP İÇİNDE BIRAKMIŞLARDI…

 

“Bugün Boğaz piknik alanını kökten temizliğe tabii tutuyoruz. Bu alanlar halkımızın çok rağbet ettiği alanlar. Özellikle tatil günleri dolup dolup boşalan dolayısıyla bu yerleri temiz tutma hepimizin görevi”

 

Ali Çetin AMCAOĞLU (Tarım Bakanı)

 

 


 

BU ÜLKEYİ SATAMAZSINIZ

 

“Ya ekonomi havada uçar, ya da ekonomik sıkıntı var...Burada birileri yalan söylüyor...Bu ülke bizimdir, halkın ve çalışanındır… Hukuken bu ülkeyi yönetemediğiniz belli oldu ama yaptığınız transferlerle bu ülkeyi satmaya devam edemezsiniz... Beceremezseniz gidersiniz yeriniz yönetebilenler gelir”

 

Arslan BIÇAKLI (TÜRK-SEN Başkanı)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1013 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler