1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Başbakan Yardımcılığı’na Gündüz atandı
Başbakan Yardımcılığı’na Gündüz atandı

Başbakan Yardımcılığı’na Gündüz atandı

Serdar Denktaş’ın istifasıyla boşalan Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı’na, DP-UG Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz atandı.

A+A-

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Gündüz’ün ataması, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından onaylandı. Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, DP-UG tarafından bu göreve önerilen Gündüz’ün atama yazısının bu sabah onay için Cumhurbaşkanlığı’na gönderildiğini söylemişti. Denktaş’ın istifasının ardından bu görevi vekaleten Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy sürdürmüştü. Gündüz’ün ataması, pazartesi günü Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda okunacak.

GÜNDÜZ’ÜN ÖZGEÇMİŞİ
Menteş Gündüz, 1961 yılında Limasol’da doğdu. Orta eğitimini Güzelyurt Kurtuluş Lisesi’nde tamamladı. 1985 yılında İstanbul Yüksek Denizcilik Okulu’ndan mezun oldu. Uzun yıllar Uzak Yol Gemi Kaptanı olarak görev yaptı.

Girne, Gem-Yat, Delta Marina’ da müdür olarak, 1998 yılında Girne Liman Başkanlığı’nda Kılavuz Kaptan olarak görev aldı. 1998-2013 yılları arasında yurtdışında yapılan uluslararası sivil toplum örgütleri, denizcilik organizasyonları, Avrasya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika üyeleri, devlet taşra temsilcileri, yerel yönetimler, kamu-sivil toplum ilişkileri ile ilgili panel, seminer, kongre ve konferanslara katıldı. Ülkü Yurdu ve Binatlı Yılmaz Spor Kulüplerinde Yönetim Kurulu Üyeliği, Güzelyurt Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Eşbaşkanlığı yaptı.

KKTC Mülki İdareciler Derneği ve Uluslararası Devlet-Taşra Temsilciler Birliği Kurucu Üyesidir.
2009- 2013 yılları arasında Güzelyurt Kaymakamı olarak görev yapan Menteş Gündüz, 28 Temmuz 2013 Erken Genel Seçimlerinde, Demokrat Parti Ulusal Güçler’den Güzelyurt Milletvekili seçildi.
İngilizce ve Rumca bilen Gündüz, evli ve iki çocuk babası.

TAK

Bu haber toplam 1211 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler