1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Başbakan Perşembe günü uyarılacak!..
Başbakan Perşembe günü uyarılacak!..

Başbakan Perşembe günü uyarılacak!..

“Kaldır el indir el değiliz” UBP’de ‘iç kavga’ sürüyor. İsyancı 5 vekil olarak adlandırılan Ergün Serdaroğlu, İlkay Kamil, Zorlu Töre, Hasan Taçoy ve Türkay Tokel, Perşembe günü Başbakan İrsen Küçük’ü yapılan baz

A+A-

 

 

“Kaldır el indir el değiliz”

 

 

UBP’de ‘iç kavga’ sürüyor. İsyancı 5 vekil olarak adlandırılan Ergün Serdaroğlu, İlkay Kamil, Zorlu Töre, Hasan Taçoy ve Türkay Tokel, Perşembe günü Başbakan İrsen Küçük’ü yapılan bazı icraatlardan dolayı uyaracak.

Dün konuştuğumuz Ergün Serdaroğlu, “Muhtıra yok ama bir yazı hazırladık. Perşembe günü grup toplantısında bunu dile getireceğiz” dedi.

Serdaroğlu, birçok konuda yapılan yanlışlara değindi, özellikle milletvekillerinin yeterince bilgilendirilmediğinden yakındı, “Kaldır el indir el yapmak istemiyoruz. Bilgi sahibi olmak istiyoruz” sözlerini dile getirdi.

Serdaroğlu, Dış Türkler Birimi’nin başına getirilen Ejder Aslanbaba’dan oldukça rahatsız, “Dışişleri Bakanlığı varken, bunu kabul edemeyiz” diye vurguluyor.

Ardından petrol dolum tesisine değiniyor, “Başbakan Yedikonuk’a yapılamayacak dedi. Ama biz başka yere yapılmasına da karşıyız” diyor.

Meclis Genel Kurulu’na gelen yasaların ardından geri çekildiğine de sinirlenen Serdaroğlu, “Komitede yeterince tartışılmadan, bize bilgi verilmeden yasalar hazırlanıyor, Genel Kurul’a gönderiliyor ardından geri çekiliyor. Bunlar yanlış şeyler. Yeterince tartışılmalı, bilgi verilmelidir” diye vurguluyor.

Nisap sorunundan da yakınıyor Serdaroğlu ve muhalefetin eleştirileri yanında öneriler sunmasını bekliyor. Muhalefetin uzun konuşmalarını eleştiren Serdaroğlu, “Meclis İç Tüzüğü de değişmeli” diye ekliyor.

“Biz isyancı  değiliz” diyor Serdaroğlu, parti içinde birçok kişinin aynı konulardan rahatsız olduğunu dile getiriyor.

“Biz tüm bunların düzeltilmesi için Başbakana yazı hazırladık, muhtıra yok” diye sözlerini sonlandırıyor.

 

 


 

Tancer geçim derdinde!

 

 

DP’den UBP’ye transfer milletvekili Mehmet Tancer, dün Kıbrıs TV’de Serhat İncirli’nin konuğuydu. Taner programda, “milletvekili maaşı” ile geçinemediğinden bahsetti.  Aldığı maaş yetmiyormuş, diğer vekiller de zor durumdaymış…

Oysa UBP’ye ne pazarlıklarla geçmişti Tancer…  UBP’de büyük kavgalara neden olan Tancer, belki bakanlık alamamıştı ama eşine istihdam olanağı sağlamıştı. O günlerde ne kıyametler kopmuştu UBP içerisinde daha kimse unutmadı.

Hatta UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu, tepkisini açıkça dile getirmişti. Tüm tepkilere rağmen  ‘geçim derdine’ düşmüş olan Tancer, eşini Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürü görevine aldırmayı başarmıştı.

Tancer haklı… Ayda en az 6-7 bin TL ile geçinmek zor. 3 aydır maaşsız kalan belediye işçisi ne desin? 2 aydır ödenmeyen kooperatif çalışanları… Ya bin 300 TL ile geçinmeye çalışan asgari ücretli ve daha niceleri…

 


 

Lefkoşa’yı çalışan temizler…

 

“Çöpler kısmen de olsa kaldırıldı ama felaketi kaldı…

Sinekler Lefkoşa’yı işgal etti bile…

Dökülen çöp sularının Lefkoşa’da izleri var.

Çalışan Lefkoşa’ya bir an önce sahip çıkmalı.

Bütün yolsuzlukları arsızlıkları ortadan kaldıracak olan çalışandır.

Sayıştay’a yardımcı olacak olan çalışandır.

Çalışan derhal, belediyedeki görevine başlamalı.

Başlamalı ki bu sürede her türlü arsızlığı yapan fırsatçıların üzerine gitsin”.

 

HÜSEYİN EKMEKÇİ

 


 

Derinleşen Kaos…

 

“Ne acıdır ki polis devleti olduk. Hukuk devleti nerede? Sosyal devlet anlayışı ayaklar altına alınmıştır. Gerçek bu değil mi? İş başında emek düşmanı bir yönetim vardır. Bu yönetimden ne beklenir? Hangi sorunu çözdüler? Topu birbirlerine atıyorlar. 10 milyon sterlin nereye gitti? Memleket elden gidiyor. İyi yönetilmediğimiz bir gerçektir. Kriminal olaylarda artış yaşanıyor. Ülkenin dingili koptu. Muhalefet partileri ne yapıyor? Bu partiler halkın yanında yer almalıdır. Meclisten ne zaman çekilecekler? Mevcut yönetim hayal aleminde yaşıyor. Yaşanan gerçekler ortadadır. Güneş balçıkla sıvanır mı? Tedbir alacaklarına pembe tablolar çiziyorlar. Bu olacak iş mi? Bu ülkede herkes şikâyetçidir. Mutlu olan kesim yoktur. Küçük bir azınlık refah içinde yaşıyor. Halk yığınları eziliyor. Çalışanlar fakirleşiyor. Bunlar günü kurtarmaya çalışıyorlar. Böyle anlayış olmaz. BES onurlu bir direniş sergiliyor. BES direnmede kararlıdır. Toplumda güven erozyonu yaşanıyor.”

 

İBRAHİM ÇAKIRDAĞ

 


 

İnsanlar neden mutsuz?..

 

“Toplum neden mutsuzdur?..

Çünkü; hemen her ailede bir kalp veya kanser hastası vardır...

Hemen her ailede bir kişi işsizdir...

Hemen her ailede bir kişi başka bir ülkeye göç etmiş durumdadır...

Yok olan ‘orta direk’ zor günler için ayırdığı birikimlerini tüketmenin üzüntüsünü yaşıyordur...

Binlerce borçlu insan banka taksitlerini ödeyemez duruma geldiği için psikolojik bunalımdadır...

Kontrolsüz nüfus artışı bir başka mutsuzluk nedenidir...

İnsanlar doğup, büyüdükleri topraklarda azınlık durumuna düştüklerinde mutsuz olmazlar mı?..

Çevre çok kötü durumdadır...

Dağlar oyulmuş, ormanlık alanlar azalmış, yeşil bitki örtüsü betonlaşmış, parklar bakımsız bırakılmış, mezarlıklar bile kuru otlarla kaplanmış...

Söyler misiniz; böylesi bir manzara karşısında insanlar nasıl mutlu olabilirler?..”

 

REŞAT AKAR

 

 

 


 

“İşe gelmeyen ve maaş çeken personel hakkında derhal tedbir alınmalı, ihaleler derhal iptal edilmeli, özeleştirmelere son verilmeli, yapılan özelleştirmeler iptal edilmeli…”

 

Cemal ÖZYİĞİT (TDP Genel Sekreteri)

 


 

“Lefke’de bulunan CMC alanında zaten siyanür var. O bölge zehirli. Petrol Dolum Tesisi’nin de bu bölgeye yapılmasında sakınca görmüyorum. Buralar zaten zehirli.”

 

Mehmet Arif Tancer (UBP Vekili)

 


 

“Engelliyi anlamak için en az bir gün onlar gibi yaşamak gerekir ki gene da bizi anlayabileceklerini sanmıyorum”

 

Derviş Vasfi Eroğlu’nun profilinden

 

***

 

“KKTC'de hesap verme mekanizması yok! Sayıştay raporlarında belgelenen yüzlerce dosya meclis komitelerinin raflarında duruyor”

 

      Okan DAĞLI’nın profilinden

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 968 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler