1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞBAKAN 'MÜJDE'Yİ VERDİ
BAŞBAKAN MÜJDEYİ VERDİ

BAŞBAKAN 'MÜJDE'Yİ VERDİ

Başbakan İrsen Küçük, 13. maaşların 30 Aralık Cuma günü ödeneceğini açıkladı. Başbakan Küçük, Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları’nın bu akşam Golden Tulip Hotel’de düzenlenen yeni yıl balosunda yaptığı konuşmada, yeni yıl önc

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, 13. maaşların 30 Aralık Cuma günü ödeneceğini açıkladı.

Başbakan Küçük, Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa İlçesi Gençlik Kolları’nın bu akşam Golden Tulip Hotel’de düzenlenen yeni yıl balosunda yaptığı konuşmada, yeni yıl öncesinde sosyal sigortalılar, emekliler ve kamu çalışanlarının, 13’üncü maaşlar da dahil olmak üzere, maaşlarının ödeneceğini söyledi.

Küçük, 310 milyon Türk Lirası tutarında bir kaynak bulunduğunu belirterek, söz konusu kaynak sayesinde ödemelerin yarından itibaren başlayacağını ve bunun da çarşıya hareketlilik getireceğini belirtti.

“Kısmetse Cuma günü 13’üncü maaşlar ödenecektir” diyen Başbakan Küçük, Anavatan Türkiye’nin bir kez daha Kıbrıs Türk halkına destek olduğunu, bütçeye 35 milyon Türk Liralık katkı bulunduğunu ifade etti.

Küçük, 150 milyon Türk Liralık bir tutarın da Ziraat Bankası’ndan borçlanıldığını açıkladı.

Devlet bütçesinden maaş, emekli maaşı, işçi ücreti, sosyal yardım, özürlü, şehit ailesi ve malul gazi maaşları için her ay yaklaşık 38 bin çek çıkıyor.

 

Bu haber toplam 1321 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler