1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BAŞBAKAN 'MAFYA'YA KEBAP PARTİLERİ VERİYOR'
BAŞBAKAN MAFYAYA KEBAP PARTİLERİ VERİYOR

'BAŞBAKAN 'MAFYA'YA KEBAP PARTİLERİ VERİYOR'

CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu, Meclis Genel Kurulu’nda LTB’deki sorunlara değinerek “Vatandaş seçti, ben ne yapayım” yaklaşımının yanlış olduğunu söyledi.

A+A-

 

 

CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu, Meclis Genel Kurulu’nda LTB’deki sorunlara değinerek “Vatandaş seçti, ben ne yapayım” yaklaşımının yanlış olduğunu söyledi.

Borç içerisinde olan belediyeler için bugüne kadar hükümetin ne önlem aldığını soran Kalyoncu, Başbakan’ın “mafya” olarak nitelendirilen kişilerle kebap partisi yaptığını ifade etti.

Bugün 16 Nisan olmasına karşın Lefkoşa Belediyesi çalışanlarının maaşlarının ödenmediğine işaret eden Kalyoncu, hükümetin bu konuda ne yaptığını sordu.

Makam araçlarının yenilenmesi konusuna da değinen Kalyoncu, Yüksek Mahkeme Başkanı’nın Honda ile dolaştığını belirterek “Yüksek Mahkeme Başkanı’na niye Mercedes almıyorsunuz? O hesapta yoktur, değil mi?” dedi.

“KIB-TEK’E BORÇLAR ÖDENMİYOR, ‘KURUM BATTI’ DENİYOR”

Hükümetin Elektrik Kurumu’yla ilgili tutumunu da eleştiren Ömer Kalyoncu, hâlâ devletin kuruma borcunu doğru dürüst ödemediğini, BRTK’nın da ödemediğini, ondan sonra da “Kurum battı” denildiğini savundu.

Kıb-Tek’te işe alımlar ve terfilerin huzuru bozmaya yönelik olduğunu söyleyen Kalyoncu, 5 yönetim kurulu üyesinin Başbakan’a gönderdiği mektup konusuna da işaret etti.

CTP Milletvekili Kalyoncu, bu mektubun basına da sızdığını ifade ederek, söz konusu 5 kişinin kurumda ciddi huzursuzluk nedeni olduğunu dile getirdi. Kalyoncu, Elektrik Kurumu’nda kimin, hangi elektrik malzemesi ithalatçısıyla ilişkisi olup olmadığına bakılmasını istedi.

Kalyoncu, Elektrik Kurumu’nda yaşananları hükümetin öngörüsüzlüğü olarak da nitelendirdi.

Kalyoncu bir milletvekiline yabancı plakalı araç getirme izni verilmesi konusunu da gündeme getirerek, bu konuda hükümetten yanıt beklediğini söyledi. Kalyoncu “Bu iş böyle gitmez. Burada işlerimizi doğru dürüst yürütmemiz gerekir” şeklinde konuştu.

Ömer Kalyoncu, hükümetin Türkiye’ye şirin görünsün diye imzaladığı protokollerle seçimde söz verdiklerinin tam aksini yaptığına işaret ederek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1067 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler