1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞBAKAN KÜÇÜK'ÜN İDDİASI
BAŞBAKAN KÜÇÜKÜN İDDİASI

BAŞBAKAN KÜÇÜK'ÜN İDDİASI

“GREVE KATILIM OLMADI” Bakalar Kurulu toplantısı açıklamalarda bulunan Başbakan Küçük, dün Lefkoşa bölgesinde Sendika Platform tarafından gerçekleştiren greve katılımın “az” olduğunu iddia etti. “Eylem, siyasi partilerin pa

A+A-

 

“GREVE KATILIM OLMADI”


Bakalar Kurulu toplantısı açıklamalarda bulunan Başbakan Küçük, dün Lefkoşa bölgesinde Sendika Platform tarafından gerçekleştiren greve katılımın “az” olduğunu iddia etti. “Eylem, siyasi partilerin partisel amaçlı çalışmalarından öteye gitmedi... Maksadını saptıran bu gibi eylemlere devlet çalışanlarının itibar etmemesi gayet doğal” şeklinde konuşan Başbakan İrsen Küçük, 2 aydır maaşlarını alamayan Lefkoşa Belediyesi çalışanlarının ödenebilmesi için yürütülen çalışmaların sürdüğünü ve bir maaş ödemesi için söz verdikleri kaynağın belediyeye aktarıldığını ancak bordroların hazırlanmamasından dolayı ödemelerin gerçekleşemediğini savundu.
Bir maaş konusunda verdikleri sözü yerine getirdiklerini ancak 2. maaşla ilgili hiçbir tarih vermediklerini öne süren Sayıştay raporuna dayandırılarak belediyeden 487 çalışanın işine son verileceği yönündeki haberlerin doğru olmadığını kaydetti.


“KATILIM OLMADI”

Küçük, belediye çalışanlarının eyleminin devam ettiğini ve Sendikal Platform’un kararıyla resmi daire ve kurumlarda da grev kararı alındığını söyledi.
Çalışanların bu çağrıya itibar etmemesinden dolayı greve katılımın olmadığını kaydeden Küçük, Lefkoşa genelinde 468 kişinin katıldığı eyleme katılımın yüzde 3.4 oranında kaldığını belirtti.
Başbakan Küçük, eylemin, daha çok siyasi partilerin partisel amaçlı çalışmalarından öteye gitmediğini söyledi. Küçük, “maksadını saptıran bu gibi eylemlere devlet çalışanlarının itibar etmemesi gayet doğaldır” dedi.


 

 

 

Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler