1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞBAKAN KÜÇÜK YENİDÜZEN'E KONUŞTU
BAŞBAKAN KÜÇÜK  YENİDÜZENE KONUŞTU

BAŞBAKAN KÜÇÜK YENİDÜZEN'E KONUŞTU

Başbakan İrsen Küçük YENİDÜZEN’e konuştu, net mesajlar verdi: “Beşir Atalay hükümeti övdü, payıma düşeni alıyorum” · Kasım’daki UBP kurultayında yeniden adayım, bu benim hakkım. · Ahmet Kaşif henüz aday deği

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük YENİDÜZEN’e konuştu, net mesajlar verdi:

 

“Beşir Atalay hükümeti övdü, payıma düşeni alıyorum”

 

 

·        Kasım’daki UBP kurultayında yeniden adayım, bu benim hakkım.

·        Ahmet Kaşif henüz aday değil, yorum yapmak için erken, aday olabilir.

·        Beşir Atalay hükümeti övdü, payıma düşeni alıyorum.

·        Yeniden başkanlığı kazanmam halinde istikrar sürer.

 

 

Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı İrsen Küçük, Kasım ayında yapılacak UBP kurultayında yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

YENİDÜZEN’e konuşan Küçük “Benim aday olmamdan daha doğal bir şey yok” diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın Kuzey Kıbrıs ziyaretinde yaptığı açıklamaların kendisine destek yönünde yorumlandığının sorulması üzerine ise Küçük “Sayın Atalay her Kıbrıs ziyaretinde buradaki gelişmeden söz etmekte ve övgüyle konuşmaktadır. Bu açıklamaların kurultayda bana destek olarak yorumlanması yanlıştır. Hükümetin başı ben olduğuma göre buradaki gelişmeden de ben payıma düşeni alıyorum. Ama açıklamaları sırf bana destek olarak yorumlamamak gerekir. Övgü KKTC hükümetine yapılmıştır” diye konuştu.

“Ülkedeki istikrarın devamı siz yeniden UBP başkanlığını kazanarak başbakanlığa devam etmeniz halinde mi mümkündür?” sorusuna ise Küçük “Ülkede bir istikrar vardır ve bu istikrarda da hükümetin başı olarak katkım ortadadır. Eğer benim başbakanlığımda da bu istikrarın sürmesi isteniyorsa, ki öyle demek istiyorsunuz, siz öyle bir yorum getirebilirsiniz. Bu konudaki yorumu size bırakıyorum” şeklinde konuştu.  

Bu yorumu ile kendi başbakanlığında ülkedeki istikrarın süreceğini ima eden Başbakan Küçük yeniden adaylığı konusunda da net konuştu. Küçük “Yeniden adayım çünkü partinin başkanı olarak bu yetkiyi ve hakkı kendimde görüyorum” dedi.

 

“KAŞİF HENÜZ ADAY DEĞİL”

 

Kasım ayında yapılması planlanan UBP kurultayında Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in de aday olacağı yönünde bilgiler olduğunun hatırlatılması üzerine ise Küçük “Bu konuyu yorumlamak için henüz erken. Sonuçta resmen açıklanmış bir adaylık söz konusu değildir. Bu ana kadar aday olacağını açıklayan tek UBP üyesi benim. Bu nedenle şu anda kendi adaylığım üzerine konuşabilirim” dedi.

UBP kurultayına hâlâ 5 ay bulunduğuna dikkat çeken Küçük konunun basın ve politik çevreler tarafından yakından takip edildiğini kaydederek “Ülkenin en büyük partisi olarak yakından takip edilmemiz normal” diye konuştu. Her UBP üyesinin kurultaya 48 saat kala aday olabileceğini anlatan Küçük “Çok adaylı bir kurultay olacak mı?” sorusunu yanıtsız bıraktı.

 

ÇAVUŞOĞLU: GÜNÜ GELİNCE BU KONULAR KONUŞULUR

 

UBP’de olası başkan adayları arasında ismi sıkça telaffuz edilen ve KADEM anketinde de % 24.5 destek alan İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise BRT’de katıldığı bir programda konuyu yorumladı. Çavuşoğlu, UBP’ye başkan adayı olup olmayacağına ilişkin soruyu ise şöyle yanıtladı:
“Partinin, delegenin layık gördüğü her yerde görev yapmaya kendimi hazır hissederim. Siyasette bunu söyleyecek günüm gelmedi. Günü gelince bu konular konuşulur. Gazete sayfalarındaki itişlerin, kapışların, yalan yanlış haberlerin parçası asla olmayacağım. UBP’nin kurultaylarını incelediğinizde süreç içerisinde tekli olmaz. Genel olarak bizim kurultaylarımız yarışlı geçer. Kurultayların yarışlı olması canlı geçmesini sağlar...”

 

KAŞİF “KISMET” DEDİ !

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, UBP kurultayında genel başkanlık için yarışacak olan adayların anketler veya iddialarla belirlenemeyeceğini kaydetti. YENİDÜZEN’e  konuşan Kaşif, “Resmi bir açıklama yapmadıktan sonra anketler veya iddiaları gerçek kabul edemeyiz, anketler veya iddialar aday olup olmadığımı belirleyemez” dedi.” Aday olup olmayacağınız konusunda resmi bir açıklama yapacak mısınız sorusuna” ise Bakan Kaşif, “Kısmet, her şeyi zaman gösterecek” diye cevap verdi. 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 726 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler