1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞBAKAN KÜÇÜK, HEM YALANLADI, HEM DOĞRULADI!
BAŞBAKAN KÜÇÜK,  HEM YALANLADI, HEM DOĞRULADI!

BAŞBAKAN KÜÇÜK, HEM YALANLADI, HEM DOĞRULADI!

Başbakan İrsen Küçük, bugün YENİDÜZEN gazetesinde, YENİDÜZEN Genel Müdür ve Yazı İşleri Müdürü Cenk Mutluyakalı’nın köşesinde yer alan “Polise de Türkiye’den ‘BAŞ’ AMİR” yazısıyla ilgili açıklama yaptı

A+A-

                  

 

 

Başbakan İrsen Küçük, bugün YENİDÜZEN gazetesinde, YENİDÜZEN Genel Müdür ve Yazı İşleri Müdürü Cenk Mutluyakalı’nın köşesinde yer alan “Polise de Türkiye’den ‘BAŞ’ AMİR” yazısıyla ilgili açıklama yaptı:

 

İşte açıklamanın tam metni

                  

“Bugün bir basın yayın organında yer alan ve medyaya dağılan “Polise de Türkiye’den  Baş Amir” başlıklı haberde ileri sürülen iddialar gerçeği yansıtmadığı gibi, içinde bulunduğumuz bu günlerde böylesi haberlerle ülkede kaos ve huzursuzluk yaratılmaya çalışıldığı gözlemlenmektedir.

“Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Arasında İrtibat Görevlisi Atanmasına Dair Anlaşma”  iki ülke arasında güvenlikle ilgili konuların takip edilmesi amacıyla  13 Ekim 2000 tarihinde imzalanmıştır ve söz konusu  anlaşma karşılıklı olarak iki personelin atanmasını öngörmektedir.   

Bu durum sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti–Türkiye Cumhuriyet  arasında uygulanan bir anlaşma olmayıp, bu tür uygulamalar uluslararası işbirliğinin somut bir yansıması olarak  gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda TC Emniyet Genel Müdürlüğü, ikili güvenlik antlaşmaları kapsamında , KKTC haricinde, 22 ayrı ülkede toplam 24 irtibat görevlisi  bulundurmakta ve uyuşturucu madde kaçakcılığı başta olmak üzere sınır aşan organize suçlar  ve terör suçları alanlarında etkin ve hızlı bilgi değişimi sağlama amacı gütmektedir.

Ayrıca bu kapsamda “Polis İrtibat Ataşesine İlişkin Esaslar”ın düzenlenmesine dair tüzüğün onaylanması ile, bir KKTC Polis Genel Müdürlüğü personeli de Ankara’da  irtibat görevlisi olarak görevlendirilecektir.

Hassas bir dönemden geçildiği bu günlerde, spekülatif ve gerçeklere dayanmadan haberler yapıp yaymanın ülkemize bir menfaat sağlamadığı gibi halkımıza da bir yararı bulunmamakta ve halkı yanlış yönlendirmektedir. Bu yanlıştan dönülerek, gerçekleri saptırmadan haber yapılması gereğinin ülkenin menfaatine bir durum olacağını hatırlatmak isterim.”  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 955 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler