1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BAŞBAKAN KÜÇÜK ERKEN SEÇİMDEN KORKUYOR'
BAŞBAKAN KÜÇÜK ERKEN SEÇİMDEN KORKUYOR

'BAŞBAKAN KÜÇÜK ERKEN SEÇİMDEN KORKUYOR'

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Başbakan İrsen Küçük’ün erken seçimden korktuğunu savundu.

A+A-Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Başbakan İrsen Küçük’ün erken seçimden korktuğunu savundu.

Çakıcı, “’Seçime en hazır parti Ulusal Birlik Partisi’dir’ diyen Başbakan İrsen Küçük’ün, bir gün sonra 180 derece dönüşle erken seçimden kaçan açıklamalar yaptığını” öne sürerek, “Sayın Küçük erken seçimden korkuyor” dedi.

TDP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre Çakıcı, Başbakan Küçük’ü erken seçim konusunda tutarsız açıklamalar yapmakla suçladı ve “Eylül ayı başında ‘erken seçim gündemimde’ , geçtiğimiz gün ise ‘Seçime en hazır parti UBP’dir’ diyen Sayın Küçük, bir gün sonra 180 derece dönüşle ‘Erken seçim yok, seçimler 2014 yılında yapılacak’ demektedir. Bu ne tutarsızlık, bu ne yaman çelişki” ifadelerini kullandı.

Başbakan Küçük’ün muhalefet partilerinin erken seçim çağrısını inandırıcı bulmadığı yönündeki sözlerini de yorumlayan Çakıcı, “Hodri meydan; kim samimi, kim değil ortaya çıksın. Erken seçime gidilmesi konusunda kendisine açık çek veriyoruz” dedi.

Çakıcı, “Halkı fakirleştirdiğini, tüm sektörleri batırma noktasına getirdiğini ve tüm örgütlerin eylemine neden olduğunu” belirttiği UBP hükümetine artık yeterli desteğin kalmadığı görüşünü ifade ederek, transfer milletvekilleriyle ayakta durmaya çalıştığını savunduğu UBP’nin halkın öfkesinden korktuğu için erken seçim konusuna çekinceli davrandığını öne sürdü.

“MECLİSTEN ÇEKİLME DAHİL...”

TDP olarak erken seçim konusunda samimi olduklarını ve meclisten çekilme dahil her türlü işbirliğine hazır olduklarını yineleyen Çakıcı, “UBP hükümetinden biran önce kurtulmak gerektiğine inanmaktayız. Ancak erken seçime giden süreçte, ülkedeki çarpık ve kokuşmuş düzenden kurtulmak adına plan ve projelerin ortada olması lazım. TDP olarak sistemin kökten değişmesi gerektiğine inanıyor ve bu konuda samimi ve ciddi çalışmalar yapıyoruz” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 505 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler