1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞARMAK İÇİN GELDİM
BAŞARMAK İÇİN GELDİM

BAŞARMAK İÇİN GELDİM

Bu yıl Türkiye hentbol süper liginde mücadele edecek olan Beşparmak hentbol takımı ve KKTC hentbolunun alt yapı çalışmaları ile antrenör eğitimlerinin düzenli sağlana bilmesi adına Hentbol Federasyonu yöneticileri, Türkiye Milli Takımlar sorumlusu, Rüştü

A+A-

 

 

 

KKTC Hentbol Federasyonu ile daha önceden antlaşan hentbol antrenörü Rüştü Şahin ilk kez YENİDÜZEN’e konuştu.

 

BAŞARMAK İÇİN GELDİM

 

Rüştü Şahin, ben tek başıma sistemi kuramam bu işler ekiple olur, kuracağımız ekip bana inanır ve benim gösterdiğim sistem doğrultusunda hareket ederse bir yılın sonunda geleceğin hentbolcularını yetiştirmeye başlayabiliriz dedi.

 

Hentbol Federasyon Başkanı Barış Toprakçı, Beşparmak takımının yıl içerisinde 600-650 bin TL ihtiyacı olduğunu ve bu konu ile ilgili sponsor arayışları sürdüğünü söyledi.

 

Bu yıl Türkiye hentbol süper liginde mücadele edecek olan Beşparmak hentbol takımı ve KKTC hentbolunun alt yapı çalışmaları ile antrenör eğitimlerinin düzenli sağlana bilmesi adına Hentbol Federasyonu yöneticileri, Türkiye Milli Takımlar sorumlusu, Rüştü Şahin’i adamıza getirdi.

 Ayağının tozu ile ilk röportajını Yeni Düzen’e yapan Rüştü Şahin, 35 yıllık antrenörlük hayatımda çok büyük bir bilgi birikimine sahip oldum ve bu bilgi birikimimi KKTC Hentbolu için harcayacağım için çok mutluyum dedi..

 

SİSTEM VE EKİP

Rüştü Şahin, Türkiye Erkek Milli Takımlar sorumluluğum sırasında, KKTC Hentbol Federasyonu başkanı Barış Toprakçı bana gelerek, hocam sana KKTC’de çok ihtiyacımız var, gelir misin? Dedi. Hiç düşünmeden görevimden istifa edip buraya geldim açıklamasında bulundu.

Şahin, geçmiş yıllarda KKTC’ye gelip gittim, burada bir, iki organizasyona katıldım ve burada hentbol adına büyük bir potansiyel olduğuna inancı ile teklilerini kabul ettim.

Burada öncelikle kuracağımız sistemi antrenör arkadaşlarımla baylaşıp, sistem üzerinde alt yapılarla ilgili olarak okul- kulüp işbirliği çerçevesinde geliştirip oturtmamız gerekiyor. Bu nedenle iyi bir ekip çalışması içerisine girmemiz gerektiğine inanıyorum dedi.

Rüştü Şahin, ben tek başıma sistemi kuramam bu işler ekiple olur, kuracağımız ekip bana inanır ve benim gösterdiğim sistem doğrultusunda hareket edersek bir yılın sonunda geleceğin hentbolcularını yetiştirmeye başlayabiliriz dedi.

 

ÖNCE BEŞPARMAK

Rüştü şahin konuşmamızda, tabii ki burada ki antrenör arkadaşlarla ekibi kurup sistemi yerleştirmeye çalışırken, Beşparmak takımını da unutmamam gerek dedi.

Şahin, Beşparmak takımının başarıyı yakalaması KKTC hentbolunun daha iyi durumlara gelmesi demek. Bu nedenle Beşparmak takımı için tam mesai yapmamız gerekiyor açıklamasında bulunurken, Beşparmak takımını süper ligde başarılı olacağına ve kendisinin de buraya bunu başarmak için geldiğini söyledi.

 

TRANSFERLER DÜN AKŞAM GELDİ.

Antrenör Rüştü şahin’in girişimleri sonunda Beşparmak hentbol takımı için transfer edilen beş TC uyruklu oyuncular dün akşam geç saatte adamıza geldi.

Buna göre; Ankara Milli Piyangolar spor kulübünden Mesut Ilgın, Ankara Büyük şehir Belediye Spor’dan Ömer Aslan, Deniz Kahya, kaleci Burak Buran ve Ankara İl Özel İdar Spor’dan Barış Orhonlu’yu transfer ederken, bir Bosna’lı oyuncu bir de Ukraynalı oyuncu denemek için getiriliyor.

Geçtiğimiz sezon Beşparmak Hentbol takımında forma giyen TC uyruklu Ulutan Tatar, Ömer Barbaros ve Doğu Akdeniz Üniversitesi oyuncusu Bulgar Malik de kadroya dahil edildi.

 

SPONSOR ARAYIŞLARI SÜRÜYOR

Rüştü şahin ile yaptığımız röportaj sırasında yanımıza gelen Hentbol Federasyon Başkanı Barış Toprakçı Beşparmak takımının yıl içerisinde 600-650 bin TL ihtiyacı olduğunu ve bu konu ile ilgili sponsor arayışları sürdüğünü söyledi.

Toprakçı, 250 bin TL Türkiye hentbol federasyonu katkısı olurken, Türkiye’de bir boya firması ile sponsorluk konusunda görüşmelerin devem ettiğini ve ülkemizde de “Tmedia” haber ve reklam ajansı şirketi ile sözleşme aşamasında olduklarını belirtti.

Toprakçı, Spor dairesi ile de görüşmelerin devam ettiğinin altını çizdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1064 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler