1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞARININ ANAHTARI SEDAT DEVECİOĞLU
BAŞARININ ANAHTARI SEDAT DEVECİOĞLU

BAŞARININ ANAHTARI SEDAT DEVECİOĞLU

Sedat Devecioğlu henüz 28 yaşında olmasına rağmen kazandığı başarılarla göz dolduruyor

A+A-

 

 

 

 

Bu yıl çalıştırdığı Geçitkale’yi Yükselme 1’nci Ligi Doğu Grubu şampiyonu yapan Sedat Devecioğlu’nun mazisi, genç yaşına rağmen başarılarla dolu.

Henüz 28 yaşına olan Sedat Devecioğlu 7 yıllık antrenörlük hayatında birçok takımla şampiyonluk yaşayarak tüm dikkatleri üzerine topluyor.

Bu yıl çalıştırdığı Geçitkale’yi Yükselme Ligi şampiyonu yapan Sedat Devecioğlu başarılarına bir yenisini daha ekledi. Henüz çok genç olmasına rağmen birçok takımla şampiyonluk yaşayan genç çalıştırıcı aslen Turunçlu’lu olup bu takımda 1 yıl da futbol oynadı. Sedat Devecioğlu Ağırdağ’ın 2’nci Lig’te bulunduğu dönemlerde kesintisiz 6 yıl futbol oynadıktan sonra 2004 yılında 2 yıl süreyle Fenerbahçe futbol okullarında alt yapı antrenörlüğü yaptı. 2007 yılında Değirmenlik genç takımında antrenörlük yaparken A takımda da futbol oynadı. Genç çalıştırıcı 2008 – 2009 sezonunda Turunçlu – Ulukışla takımını çalıştırdı ve bu takıma çeyrek final oynattı. Bu sezonda Federasyon BTM’de takım sayısını 8’den 10’a yükseltince Turunçlu – Ulukışla takımı BTM 1’nci lige yükseldi. Bir sonraki sezon Serdarlı ile bir devre çalışan Devecioğlu, 2’nci devre Turunçlu takımını çalıştırmaya başladı ve takımı  Play-Off’larda Vadili’yi yenerek tarihinde ilk kez 3’ncü lige çıkmış oldu. Akabinde Yenicami spor akademisinde çalışmaya başladı ve Tamek U14 Ligi’nde Yenicamiyi şampiyon yaptı.

Son olarak bu sezon Geçitkale ile şampiyonluk yaşayan başarılı çalıştırıcı halen Yeni Erenköy Lisesi’nde beden eğitimi öğretmeni olarak çalışıyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 774 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler