1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başarıları Avrupa’yı aştı
 Başarıları Avrupa’yı aştı

Başarıları Avrupa’yı aştı

Eğitim ve tenis yaşamını İngiltere’de sürdüren Eliz Maloney-Yorgancı, Kosta Rika’da düzenlenen “ITF Costa Rica Bowl” 18 Yaş Altı Turnuvası’nda final oynadı

A+A-

 

Ülkemizin başarılı tenisçisi, 14 yaşındaki Eliz Maloney-Yorgancı’dan bir büyük başarı daha geldi.   Uluslararası yüksek düzey maçlarda deneyim kazanmak ve profesyonel tenis hayatına hazırlanmak için, Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) organize ettiği  18 Yaş altı “ITF Junior Circuit” turnuvalarına katılmaya başlayan Eliz, Kosta Rika’da final oynama başarısını gösterdi.
Eliz,  Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) 9 - 14 Mart 2015  tarihleri arasında, Kosta Rika’nın San Jose şehrinde organize ettiği ve dünyanın birçok ülkesinden başarılı tenisçilerin katıldığı “ITF Costa Rica Bowl” 18 Yaş Altı Turnuvası’nda çiftler kategorisinde Kanadalı partneri Maria Tanasescu ile final oynama başarısını gösterdi.

Finali kıl payı kaybettiler
İlk maçlarını ABD ve Gana’lı çift Alexa Corcoleotes ve Camila Ramazzini ile yapan Eliz-Maria ikilisi 7-6 ve 6-2’lik setlerle maçlarını 2-0 kazanarak çeyrek finale yükseldiler.
Çeyrek finalde rakipleri Kolombiya’lı Diana Monsalve ve Ekvator’lu Anita Perez Flor ile karşılaşan Eliz-Maria ikilisi maçı yine set vermeden 6-2 ve 6-3 skorla alarak yarı finale yükselen taraf oldu. Yarı finalde çekişmeli bir maç çıkaran Eliz-Maria ikilisi, bu kez de turnuvanın iki numarası Rusya’lı rakip Ulyana Shirokova ve ABD’li rakipleri Anna Dollar’ı 6-3 ve 7-6 yenerek finale isimlerini yazdıran taraf oldular. Final maçında, ABD’li rakipler Kariann Pierre-Louis ve Naomi Idelis Waters ile karşılaşan Eliz-Maria çifti ilk seti 6-3 kaybetseler de ikinci sette çok çekişmeli bir maç çıkarsalar da seti kıl payı 7-6 kaybettiler.

İlk Kıbrıslı Türk oldu
Uluslararası Tenis Federasyonunun (ITF) organize ettiği “ITF Costa Rica Bowl” 18 yaş altı turnuvasında final oynayan Eliz, bir ilke daha imza attı ve Uluslararası Tenis Federasyonu’nun organize ettiği üst seviye (Grade 3) ITF turnuvasınında, bu derece üst seviyede oynayan ilk Kıbrıslı Türk olma başarısını gösterdi.
Başarılı tenisçimiz Eliz, turnuvanın sonunda kendisine destek veren KKTC’nin değerli iş adamları  Arden Gıda Ltd, Atakom Ticaret Ltd, Gıda Şirketi Ltd, Metgin Limited ve Oero Trading Ltd direktörlerine teşekkür etti. Eliz aynı zamanda kendisine destek veren hükümet yetkililerine de teşekkür etti.

Bu haber toplam 716 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler