1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BAŞARILAR DESTEKLENMELİ'
BAŞARILAR DESTEKLENMELİ

'BAŞARILAR DESTEKLENMELİ'

Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel, Amerika’da elde edilen başarıyı değerlendirdi

A+A-

 
 

 

 


Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel “US-Open ISKA World Marshall Arts Championship” (Amerika Açık ISKA Dünya Savunma Sanatları Şampiyonası) sonrasında yaptığı değerlendirmede elde edilen başarıların desteklenmesi gerektiğini söyledi.

DEMİREL: “EN PRESTİJLİ ŞAMPİYONALARDAN BİRİ”
Değerlendirmelerinde Amerika’da gerçekleştirilen şampiyonanın önemine dikkat çeken Demirel, “US-Open ISKA World Marshall Arts Championship”in 3 bin kadar sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Dünya’daki en prestijli şampiyonalardan biri olduğunu söyledi. İçerisinde Kickboks’un “Semi Contact” ve “Light Contact” disiplinlerinde olduğu 18 ayrı disiplinde ve iki büyük salonda kurulan 33 ayrı Tatami’de (Minder) gerçekleştirildiğini ifade eden Demirel, Dünya’nın en seçkin sporcularının katılmasının şampiyonayı ayrıcalıklı ve seçkin yaptığını söyledi.

“BİZİM İÇİN BÜYÜK BAŞARI”
Açıklamalarında, “3 sporcu ile “Light Contact” ve “ Semi Contact” olarak iki ayrı disiplinde katıldığımız bu şampiyonada sporcularımızın 1 birincilik ile 4 üçüncülük kupası ve 1 de dördüncülük madalyası almaları bizim için büyük bir başarıdır” diyen Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel,  bu başarının tüm imkânsızlıklara rağmen sistemli ve inançlı çalışmanın sonucu olduğunu söyledi.

“DESTEK GELİRSE DAHA BAŞARILI OLURUZ”
“Bu başarılar bizi mutlu etse de sporcularımızın uluslararası müsabaka eksikliği olmasaydı daha iyi dereceler de elde edebilirdik” şeklinde konuşan Demirel, uluslararası şampiyonlara katılımda maddi ve manevi sıkıntılar olduğuna dikkat çekerek, başarılı olan sporcuların maddi ve manevi olarak desteklenmeleri halinde daha büyük başarılara imza atacaklarına kimsenin kuşkusu olmaması gerektiğini söyledi.
Demirel açıklamalarının sonunda, küçük ve büyük şirketlerin de ülkemizi yurt dışında tanıtan böylesi büyük organizasyonlara destek olmaları gerektiğini söyledi. 

 

 

 

 

Bu haber toplam 429 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler