1. HABERLER

  2. “Başardığı için mutluyum”
“Başardığı için mutluyum”

“Başardığı için mutluyum”

Geçtiğimiz yıl Türk yelkenci Alican Kaynar’a teknesini vererek bronz madalya kazanmasına yadımda bulunan Kıbrıslı Rum yelkenci Panagiotis Iordanou, EAK Ödül Gecesi’ne damga vurdu

A+A-

IORDANOU… “O VE BEN BİRER SPORCUYUZ”… Kıbrıslı Rum yelkenci Panagiotis Iordanou yaptığı açıklamada, “Ben Kıbrıslı Rum’um ve politik meselelerden uzağım. O ve ben birer sporcuyuz ve benim yardımıma ihtiyacı olduğunu düşündüm, ona yardım ettim. Madalya şansı devam ediyordu. Başardığı için mutluyum” dedi

 

Hüseyin KIRAL

Geleneksel olarak Kıbrıs Spor Yazarları Birliği (EAK) ile Kıbrıs Olimpiyat Komitesi’nin (KOA) ortaklaşa organize ettikleri yılının başarılıları ödül töreni önceki akşam Lefkoşa’nın güneyinde bulunan Hilton Park Otel’de gerçekleşti. 500’ün üzerinde davetlinin katıldığı geceye Kıbrıslı Rum yelkenci Panagiotis Iordanou damga vurdu. 19 Kasım 2018’de Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleşen Atina 2018 Kış Oyunları kapsamındaki uluslararası yelken yarışlarında, yelken direği kırılan Fenerbahçeli sporcu Alican Kaynar’a teknesini vererek bronz madalya kazanmasını sağlayan Kıbrıslı Rum yelkenci Panagiotis Iordanou, bu hareketinden dolayı ödül gecesinde ayakta alkışlandı. 

hh-058.jpg

Lordanou: “Onun Türk değil, sadece sporcu olduğunu düşündüm”

EAK ve KOA tarafından Hilton Park Otel’de organize edilen 2018 yılı başarılıları ödül gecesinde ve aynı zamanda dünya kamuoyunda yaptığı davranışı ile büyük takdir toplayan Kıbrıslı Rum Yelkenci Panagiotis Iordanou verdiği demeçte “Onun Türk olduğu beni hiç ilgilendirmedi, ben onun sporcu olduğunu ve bana ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için teknemi vererek yardım ettim” dedi. Panagiotis Iordanou, “Ben Kıbrıslı Rum’um ve politik meselelerden uzağım. Alican’ın madalya kazanma şansı devam ediyordu ve ona teknemi vererek bu şansını devam ettirdim. Denizdeyken başka şeyler düşünmem, o benim arkadaşımdır. Başardığı için mutluyum” açıklamasını yaptı.

Kaynar: “Örnek olmalı”

Söz konusu yarışta Panagiotis Iordanou derecesi ile 14’üncü olarak madalya alamamıştı. Alican Kaynar ise Norveçli ve Macar rakiplerinin ardından üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. O dönem gazetecilere yaptığı açıklamada Kaynar, böyle bir jesti beklemediğini belirterek “Bu davranış genç sporcular için örnek olmalı” ifadelerini kullanmıştı.

Bu haber toplam 1197 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler