1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BARIŞA HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYAÇ DUYULUYOR'
BARIŞA HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYAÇ DUYULUYOR

'BARIŞA HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYAÇ DUYULUYOR'

Dünya Barış Konseyi, Kıbrıs Barış Konseyi, Türkiye Barış Konseyi, Yunanistan Uluslararası Yumuşama ve Barış Komitesi ile Suriye Barış Konseyi delegasyonlarından oluşan bir heyet BKP’yi ziyaret etti

A+A-

 

 

Dünya Barış Konseyi, Kıbrıs Barış Konseyi, Türkiye Barış Konseyi, Yunanistan Uluslararası Yumuşama ve Barış Komitesi ile Suriye Barış Konseyi delegasyonlarından oluşan 9 kişilik bir heyetin Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP)’yi ziyaret ettiği bildirildi.
BKP’de yapılan açıklamaya göre, heyetle görüşme öncesi düzenlenen basın toplantısında, konuşan BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, dünya, Kıbrıs, Türkiye, Yunanistan ve Suriye Barış Konseyleri temsilcilerini partisinde görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.
İzcan, dünyanın barışa her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde bulunulduğuna işaret ederek, emperyalizmin tüm halkların ortak düşmanı olduğuna dikkat çekti.
Emperyalist güçlerin Irak, Afganistan ve Libya işgallerinde ve şu an Suriye’ye dönük saldırılarda Kıbrıs’taki İngiliz üslerinin aktif olarak kullanıldığını savunan İzcan, “Kıbrıs’ın emperyalistler için batmayan uçak gemisi ve dinleme üssü olarak kullanılması kabul edilemezdir. Tüm askeri üs ve tesislerin Kıbrıs’tan sökülüp atılması ve Kıbrıs’ın bağımsızlığı için mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.
Barış Konseyleri adına konuşan Dünya Barış Konseyi Yürütme Kurulu Sekreteri Iraklis Tsavdaridis, Kıbrıs’ın kuzeyinde ilk kez geldiğini belirterek, görüşme isteğini kabul ettiği için BKP’ye teşekkür etti.
Iraklis Tsavdaridis, yeni savaşlara karşı olduklarının anlattı.
Türkiye Barış Konseyi temsilcisi ve Türkiye Komünist Partisi (TKP) Merkez Komite üyesi Aydemir Güler’de görüşme nedeniyle BKP’ye teşekkür ederek, Konsey ve TKP olarak bundan sonraki süreçte BKP ile daha sıkı ilişki içerisinde olacaklarını belirtti.


 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 569 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler