1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BARIŞA ADANMIŞ ŞİİRLER…
BARIŞA ADANMIŞ ŞİİRLER…

BARIŞA ADANMIŞ ŞİİRLER…

Irkçılık, çevre sorunları, eşitsizlik, ayrımcılık gibi problemlere dikkat çekmek için, ülkemizin şair ve yazarları Arasta'ta etkinlik düzenledi

A+A-

 

 

 

Irkçılık, çevre sorunları, eşitsizlik, ayrımcılık gibi dünyadaki problemlere dikkat çekmek için toplanan ülkemizin şair ve yazarları Arasta Meydanı’nda etkinlik düzenledi. 500’den fazla şehirde 100’den fazla ülkede her yıl yapılan etkinliğin Lefkoşa ayağı Kıbrıs Türk Sanatçı ve Yazarlar Birliği tarafından gerçekleştirildi.  Bildiri dağıtan yazar ve şairler ayrıca geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden birliğin eski başkanı, şair Fikret Demirağ’ı andı. Etkinlikte Fikret Demirağ’ın Türkçe, Rumca ve İngilizce yazılı şiiri yazarlar tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

 

NEŞE YAŞIN

Etkinlikle ilgili görüşlerini aldığımız şair ve yazar Neşe Yaşın, son dönemde gündemde olan petrol konusunun insanları birbirine düşürdüğüne dikkat çekti. Devlet büyüklerinin ilgisizliğine de değinen Yaşın, etkinliğe gelen herkese teşekkür etti.

 

TAMER ÖNCÜL

Anlamlı etkinlik ile ilgili YENİDÜZEN’e konuşan yazar Tamer Öncül de yarım bir adada, yarı buçuk bir ülkede böylesi uluslar arası bir etkinlik yapmanın çok önemli olduğunu söyledi. Öncül, az sayıda sanatsever ve şairin dışında başka herhangi bir devlet büyüğünün ilgi göstermemesine üzüldüğünü söyledi. Bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceklerini söyleyen Öncül, bir sonraki etkinliğin iki toplumlu olması için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1242 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler