1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK ATICILIK KUPASI’ YAPILDI
‘BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK ATICILIK KUPASI’ YAPILDI

‘BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK ATICILIK KUPASI’ YAPILDI

Atıcılık Federasyonu, “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı” kutlamaları çerçevesinde Olimpik Havalı Silahlar Atıcılık Kupası düzenledi.

A+A-

 

 

Atıcılık Federasyonu, “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı” kutlamaları çerçevesinde Olimpik Havalı Silahlar Atıcılık Kupası düzenledi. Havalı tabanca ve tüfek müsabakaları hafta sonu, Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi’ndeki Havalı Silahlar Poligonu’nda yapıldı.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, yarışmaya olimpik atıcılık disiplinleri olan havalı tabanca ve havalı tüfek branşlarında federasyona üye kulüplerden yaklaşık 80 sporcu katıldı.

Yarışmada ilk günü olan cumartesi, havalı tabanca atışları yapıldı. Havalı tüfek atışları ise dün gerçekleştirildi. Yarışmaya Lefkoşa, Alayköy, Göçmenköy, UKÜ ve Levent kulüpleri ile Polis Genel Müdürlüğü ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı sporcuları katıldı.

Ferdi klasmanda atıcılar büyük erkek, genç erkek, yıldız erkek, veteran erkek, büyük bayan, genç bayan ve yıldız bayan kategorilerinde kart hedeflere sınırlı zaman içerisinde 60 ve 40 atış yaptı. Kategori esasına göre yapılan atışlardan sonra atıcılar, elde ettikleri vuruş puanına göre derecelendirildi. Atıcı sporcuların vuruş puanları ayrıca kulüplerinin takım puanını da oluşturdu. Olimpik Havalı Tabanca ve Olimpik Havalı Tüfek müsabaka atışları ISSF’nin (Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu) teknik kuralları çerçevesinde ve federasyonun eğitimli hakemlerinin kontrolünde yapıldı.

Ödül töreni federasyon tarafından belirlenecek daha sonraki bir tarihte düzenlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 474 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler