1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BARIŞ ÇALIŞMALARI MERKEZİ’NDE KIBRIS KONUŞULACAK
BARIŞ ÇALIŞMALARI MERKEZİ’NDE KIBRIS KONUŞULACAK

BARIŞ ÇALIŞMALARI MERKEZİ’NDE KIBRIS KONUŞULACAK

Barış Çalışmaları Merkezi, Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un da katılımıyla Kıbrıslı liderler arasında beşinci kez düzenlenen zirveyi masaya yatırıyor

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler bünyesinde oluşturulan Barış Çalışmaları Merkezi, Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un da katılımıyla Kıbrıslı liderler arasında beşinci kez düzenlenen zirveyi masaya yatırıyor.

Merkez, yarın, Naci Talat Vakfı Barış ve Dostluk Evi’nde 22-24 Ocak tarihleri arasında Greentree’de gerçekleşen zirve ve genel anlamda Kıbrıs sorununda gelinen süreçle ilgili detayların ele alınacağı bir söyleşi düzenliyor.

19.00’da başlayacak olan “Kıbrıs Nereye Koşuyor” başlıklı söyleşinin oturum başkanlığını Niyazi Kızılyürek yapacak. Konuşmacılar ise CTP-BG Lefkoşa Milletvekili, Dış İlişkiler Sekreteri ve 207-2010 tarihleri arasında 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın görüşmeciliğini yapan Özdil Nami ile Klerides döneminde 1999-2003 tarihleri arasında Hükümet Sözcülüğü ve Kıbrıs Rum Müzakere Heyeti Üyeliği görevlerini üstlenen siyaset adamı Mihailis Papapetru olacak.

 

Bu haber toplam 720 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler