1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BARINAK DEĞİL ÇÖPLÜK!'
BARINAK DEĞİL ÇÖPLÜK!

'BARINAK DEĞİL ÇÖPLÜK!'

“PET” DİYE ALIYORUZ “PAT” DİYE ATIYORUZ! Evlerimizde beslemek üzere aldığımız evcil hayvanları bir süre sonra sokağa bırakıyoruz… Ve günün sonunda açlığa mahkum olan yüzlerce sokak hayvanı yaşam mücadelesi veriyor…

A+A-

 

“PET” DİYE ALIYORUZ “PAT” DİYE ATIYORUZ!

 

Evlerimizde beslemek  üzere aldığımız evcil hayvanları bir süre sonra sokağa bırakıyoruz… Ve günün sonunda açlığa mahkum olan yüzlerce sokak hayvanı yaşam mücadelesi veriyor… Lefkoşa’daki hayvan barınağında tam bir trajedi yaşanıyor….

 

Hayvan Barınağı’nda yaşam savaşı vermen köpeklerin durumu içler acısı… Hayvan Barınağı’nı ziyaret eden vatandaşlar gördükleri manzara karşısında, internetteki soysal paylaşım sitesinde olayı duyurarak, yardım talep ediyor.

Barınağın bir çöplüğü arındırdığını ifade eden vatandaşlar, köpeklerin acil yardıma muhtaç olduğunu duyurdu.

“Bu köpekler bir çöplükte yaşıyor. Geçtiğimiz pazar günü yardım etmek amacıyla "Hayvan Barınağı" diye gittiğimiz zaman karşılaştığımız bu canların durumu oldukça acildir arkadaşlar” diye yardım talep eden vatandaşlar şunları ifade etti:

“Yaşadıkları yere barınak demeyi çok isterdik ama bize göre orası bir barınak değil bir çöplük! Hurda teneke, demir, tahta, odun, taş yığınları arasında kimisi derme çapma yapılmış kafeslerde, kulübelerde, kimisi de demir varillerin önünde güneş altına bağlanmış. Tümünün de acil yardıma, desteğe ve yuvaya ihtiyacı var. Lütfen yardım elinizi uzatın ve bu canlar bir an önce kurtulsun. Sahiplenmek için; 0542 868 5307 – 0533 833 6332 ve 0533 888 3123 nolu telefonlardan Ziya Kırmızı'ya ulaşabilirsiniz.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler