1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BARİKAT MECLİS ÖNÜNDEYDİ
BARİKAT MECLİS ÖNÜNDEYDİ

BARİKAT MECLİS ÖNÜNDEYDİ

Meclis önünde buluşan BARİKAT temsilcileri “Özelleştirmeye Hayır, bu memleket bizim” yazılı bir pankart açıp basın açıklaması yaptılar

A+A-

 

BARİKAT bugün yine meclis önünde eylemdeydi. Saat 11.00’de meclis önünde buluşan BARİKAT temsilcileri “Özelleştirmeye Hayır, bu memleket bizim” yazılı bir pankart açıp basın açıklaması yaptılar. Özelleştirme yasasına karşı bir de imza kampanyası başlatan BARİKAT, kampanyanın pazartesi gününden itibaren saat 18.00-20.00 arası KTHY önündeki standa olacağını duyurdu…

 

İşte basın açıklamasının tam metni:

 

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında, meclis yeni yasama yılına girdiği ilk günlerde biz Barikat Gazetesi olarak meclis’in önüne gelmiş ve “özelleştirmeye hayır, bu memleket bizim” diye haykırmıştık.

Aradan aylar geçti. Birçok kurum ve kuruluşumuz yerli ve yabancı birçok sermayedara ve patrona peşkeş çekildi;  ve şuan bazıları da yine birilerine pazarlanmak için sırada bekletilmektedir.

Bizler bu geçen süreçte her zaman emekçilerimizin yanında olduk;  kurumlarımızda greve giden, eylem yapan, ekmeğine yurduna sahip çıkan emekçilerimizle her daim omuz omuza kavga verdik; vermeye nefes aldıkça, var oldukça devam edeceğiz..!

Başta işçilerimiz, emekçilerimiz, yoksul insanlarımız olmak üzere ezilen tüm etnik kökenlerden insanlarımız her gün bir başka dayatma ve bir başka baskı örneği yaşadı bu dönem içerisinde.

KTHY, DAİ-DAK dan sonra Elektrik Kurumu, Telefon Dairesi, Koop İştirakleri, ETİ, Toprak ürünleri, Ercan ve daha kim bilir kaç tane kurum ve kuruluş şuan el değiştirmek üzere T.C. Devleti’nden gelecek olan telefonu beklemektedir peşkeş çekilmek için..!

Kim bilir kaç insan EKMEĞİNDEN, AŞINDAN ettirilecek; sırf birileri, ülkemizi emperyalist devletlere ve yerli yabancı sermayeye peşkeş çekmek için..!

***

İşçilerimiz, emekçilerimiz ve her milletten her dilden ve her renkten kardeş halklarımız:..!

İşte sırf onlaradır bu dayatmalar, baskılar ve kıyımlar..!

Özelleştirme yani PEŞKEŞ; en çok onların ekmeğini ellerinden almak için uygulanan bir yöntemdir. İçerisinde yaşadığımız düzeni ayakta tutmaya çalıştıkça birileri; bizlere bunu dayatmaya devam edecektir kan emiciler ve sömürenler..

Bu yasa T.C. Devleti tarafından dayatılan; Kıbrıs’ta yaşayan kardeş halklara ve emekçilere darbe indirilmek için dayatılan bir yasadır. Bunu defalarca söyledik; söylemeye devam edeceğiz..

Biz bunu; yasa daha tasarı halindeyken de, hatta “özelleştirme” kavramı daha dillere yeni yeni dolanırken de altına çizerek vurgulamıştık… Fakat bıçak kemiği çoktan deldi ve geçti.

Biz BARİKAT olarak bugün hem yine bu yasayı şiddetle protesto ediyor, pazartesinden itibaren de ÖZELLEŞTİRME YASASININ ORTADAN KALDIRILMASI İÇİN imza kampanyamızı başlatacağımızı ilan ediyoruz.

18 Haziran 2012 Pazartesi gününden itibaren hafta içi her akşam saat 18.00 – 20.00 arası eski KTHY binası önünde açılacak olan imza standımıza tüm halkımızı bekliyoruz… (Kampanya süresi boyunca herhangi bir kurum ve kuruluşumuzda özelleştirme gündemi söz konusu olursa standımız oraya gidecektir )

Her imza özelleştirme yasasına vurulacak bir yumruktur..!

Hep birlikte mücadele ederek kazanacağız…!

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 499 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler