1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Barcelona forması dopingi
Barcelona forması dopingi

Barcelona forması dopingi

Dün, yine Cihangirdeydik. Bu sezon hakem hatalarına en çok maruz kalan takımların başında olan Cihangir dün, az daha bu kez sahanın en kötüsü Serdar Biligmer’in kurbanı oluyordu. Karşılaşmanın 47 ile 73.dakikasında rakip futbolcu Erbay’ın elle

A+A-

 

 

Dün, yine Cihangirdeydik. Bu sezon hakem hatalarına en çok maruz kalan takımların başında olan Cihangir dün, az daha bu kez sahanın en kötüsü Serdar Biligmer’in kurbanı oluyordu. Karşılaşmanın 47 ile 73.dakikasında rakip futbolcu Erbay’ın ellerini kullandığı iki pozisyonu es geçen Bilgimer, doksan dakikada verdiği akıl almaz kararlar ile o çok centilmen Cihangir seyircisini bile çileden çıkardı.

Hâlbuki karşılaşma öncesinde, hakem hatalarından adeta “illallah” çeken Cihangir’in sempatik, centilmen ve çok sevdiğim başkanı Aytaç Karavezirler, bu yenilgileri giydikleri klasik kırmızı-lacivert formalarının uğursuzluğuna inanmış olacak ki, ünlü Barcelona takımının formalarını anımsatan turuncu ağırlıklı forma ile sahaya çıkacaklarını söylemişti.

Eeee, biraz da bu batıl inancın etkisi ile soğuk havada rüzgar altında başlayan karşılaşmaya hızlı başlayan taraf yabancı futbolcu mağduru B.Bağcıl  oldu. Orta saha virtüözü Derviş Kolcu ve Burak’ın etkili oyunu,  yeşil-beyazlıların geliştirdiği ataklarda kendini gösterirken, Cihangir kalesini İsmail ve Behiç ile yoklamaya başladı.

Bu arada, sol kanatta yer alan Hakan Altın’ın hücumda ağır kalması bu kanatta Cihangir’in işini kolaylaştırdı.

İlk 20 dakikada orta sahadaki bu bariz B.Bağcıl üstünlüğünün sona erdiği anda Cihangir’i toparlayan gol geldi. Dünkü, karşılaşmada duran toptan gelen üç golün ilki geldi. Kazanılan serbest atışı Fırat kullandı. Yapılan ortada B.Bağcıl defansı uyuyunca, maçın yıldızı Halil Turan adeta rahat bir şekilde kahve içer gibi, düzelttiği topu köşeden filelere gönderdi.

Bu gol ile değişen oyunun seyrinde üstünlüğü ele geçiren Cihangir orta sahada Ersin, Fırat, Sezer ve Mustafa Tekpınar ile B.Bağcıl üzerine uyguladığı pres sonucu. Bağcıl’ı kendi alanına hapsetti.

Ne var ki, bu kez Cihangir üstünlüğü sürerken, B.Bağcıl’ın kazandığı serbest atışta, B.Bağcıl’ın yediği golde B.Bağcıl defansının uyumasına nazire yaparcasına uyuyan Cihangir defansı ve kaleci Türkkan’ın hatasından gelen Muhammed Diallo’nun golü Bağcıl’ı oyuna ortak etti.

Karşılaşmanın ilk yarısı 1-1 sona ererken, ikinci yarıda bu kez rüzgarı leyhine alan Cihangir, rüzgar ile hücuma geçti. Ancak, bu kez karşısına iki bariz penaltısını vermeyen orta hakem Serdar Bilgimer çıktı.

Yine bir duran top organizasyonunda bu kez asisti yapan Halil Turan’ın ortasına ayak koyan Martin, uykudan bir türlü uyanamayan Bağcıl defansının arasından skoru 2-1’e getirdi.

Bundan sonraki dakikalarda skoru korumak isteye Cihangir, teknik direktörleri Fırat Canova’nın ikazlarına rağmen geriye yaslanınca, Derviş Kolcu’nun yönetimindeki Bağcıl hücumlarına maruz kaldı.

Özellikle, Cihangir defansını gerisine düşen Kolcu’nun derinlemesine pasları ile buluşacak forveti olmayan B.Bağcıl kaderine razı olurken, Ahmet Soğukpınar’ın öğrencileri Bostancı’ya puansız dönüyordu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 771 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler