1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BARAKA’DAN TC ELÇİLİĞİ ÖNÜNDE 'ŞOK EYLEM'
BARAKA’DAN TC ELÇİLİĞİ ÖNÜNDE ŞOK EYLEM

BARAKA’DAN TC ELÇİLİĞİ ÖNÜNDE 'ŞOK EYLEM'

Baraka Kültür Merkezi, TC Elçiliği önünde şok eylem gerçekleştirdi.

A+A-

 

 

 

Baraka Kültür Merkezi aktivistleri, bugün sabah saatlerinde Beşir Atalay ve AKP yetkililerinin TC Elçiliği içerisinde bulunduğu sırada elçilik kapısı önüne gelerek şok bir eylem gerçekleştirdi. Eylemde, “Bağımsız Kıbrıs” ve “Ankara Elini Yakamızdan Çek” şiarı haykırıldı.

Eylemciler ellerinde “Sorunlarımız O Kadar da ‘Küçük’ Değil”, “Çözüm İçin ‘Kaşif’ Olmaya Gerek Yok: Tek Yol Bağımsız Kıbrıs” yazılı dövizler tuttular. Bunun yanı sıra halkın gerçek sorunlarına değinmeye çalışan “Okullar Öğretmensiz, Belediye Emekçileri Sokakta, Hastaneler Paralı, Petrol Dolum Tesisi İstemiyoruz” yazılı döviz de dikkat çekiciydi.

Ülke gündemini işgal eden UBP kurultayının işbirlikçilik yarışına, TC’den gelen Beşir Atalay ve ekibine, TC Elçiliği ve asker-sivil bürokrasisine tepki taşıyan eylem TC Elçiliği önünde başarıyla gerçekleştirildi.

Eylem sonunda yapılan konuşmada “Bugün ziyaretçilerimizi ziyarete geldik. Gördük ki, Elçilik önüne girmemizi engellemeleri mümkün değil. Gördük ki, bunca zaman kurulan polis barikatları boşuna... Ve Ankara ile işbirlikçilerine şu mesajı veriyoruz: Kıbrıslı Türklerin iradesine müdahale etmeyi bırakın! Ankara ile de tüm diğer odaklarla olması gerektiği gibi eşit ilişki istiyoruz. Ankara’nın elini yakamızda istemiyoruz” denildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 728 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler