1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BARAKA'DAN 'PETROL TESİSİNE HAYIR'A DESTEK
BARAKADAN PETROL TESİSİNE HAYIRA DESTEK

BARAKA'DAN 'PETROL TESİSİNE HAYIR'A DESTEK

Baraka Kültür Merkezi, Petrol Dolum Tesisine Hayır Platformu’nun yarın Başbakanlık önünde yapacağı eyleme destek belirtti.

A+A-

 

 

 

Baraka Kültür Merkezi, Petrol Dolum Tesisine Hayır Platformu’nun yarın Başbakanlık önünde yapacağı eyleme destek belirtti.

Merkez adına Nazen Şansal imzasıyla yapılan açıklamada, tesisin ülke doğası ve insanları için büyük bir felaket olacağı belirtilerek, “Yeni ve alternatif enerji yöntemleri geliştirilerek doğa ile dost teknolojiler yaratılacağına hala daha kirli teknolojiler gündeme gelmekte ve bizlere dayatılmaktadır” denildi.

“Halk sağlığı tehdit edilirken, halkını ve ülkesini ön plana alarak sermayeye hayır deme basiretini gösteremeyen hükümetlerin tıpkı Karpaz Milli Parkı’na elektrik direkleri diktikleri gibi Karpaz bölgesinde bir felakete daha imza atmak üzere olduklarını” savunan Şansal, bölge halkının örgütlenerek, ekoloji ve çevreye duyarlı örgütlerle işbirliği içerisinde kurduğu Petrol Dolum Tesisine Hayır Platformu’nu desteklediklerini ve mücadelesini de kendi mücadeleleri saydıklarını ifade etti.

Platformun yarın 15.30’da Başbakanlık önünde yapacağı eyleme destek belirten Nazen Şansal, Baraka Tiyatro Ekibi’nden bir sokak tiyatrosuyla eyleme katılacaklarını duyurdu ve yeryüzünün yaşanabilir bir yer olması için mücadeleye inanan herkesi eyleme çağırdı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 543 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler