1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BARAKA’DAN ÇOCUK ŞENLİĞİ
BARAKA’DAN ÇOCUK ŞENLİĞİ

BARAKA’DAN ÇOCUK ŞENLİĞİ

Baraka Kütür Merkezi’nin, çocuklara yönelik olarak düzenlediği yaz kurslarının tamamlanmasının ardından dernek lokalinde çocuk şenliği düzenlendi

A+A-

 

 

Baraka Kütür Merkezi’nin, çocuklara yönelik olarak düzenlediği yaz kurslarının tamamlanmasının ardından dernek lokalinde çocuk şenliği düzenlendi. 7 Temmuz Cumartesi akşamı yapılan etkinlikte, yaz kursları boyunca gerçekleştirilen üretimler sergilendi. Ardından ise Baraka bahçesindeki açık hava sinemasında, çocuklara yönelik bir film gösterildi.  

18.00’de kokteyl ve resim-el işi sergisi ile başlayan program, çocuk korusundan şarkılar, ardından ise “Şirinler ve Ağlayan Nehir” isimli tiyatro oyununun sergilenmesi ile devam etti. Resim - el işi sergisinde, çocukların beş hafta boyunca ürettikleri çeşitli resimler ve heykeller sergilendi. Atık malzemelerin değerlendirilmesiyle yapılan birbirinden yaratıcı el işleri özellikle dikkat çekti. Etkinlikte sahne alan Baraka Çocuk Korosu, müzik öğretmenleri eşliğinde şarkılar söyledi. Sözleri Sol Anahtarı elemanlarına ait olan yeni çocuk şarkılarının da seslendirildiği mini konsere bazı Sol Anahtarı müzisyenleri enstrumanlarıyla eşlik etti. Baraka Tiyatro Ekibi elemanlarının yazıp yönettiği “Şirinler ve Ağlayan Nehir” adlı oyunla sahne alan çocuklar, ailelerine ve arkadaşlarına doğa sevgisi ve çevre temizliği mesajını vermenin gururunu yaşadılar. Etkinlik sonunda Baraka bahçesindeki açık hava sinemasında hayvan sevgisi ile ilgili bir film izlendi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 557 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler