1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BARAKA TİYATRO EKİBİ PERDEYİ AÇIYOR
BARAKA TİYATRO EKİBİ PERDEYİ AÇIYOR

BARAKA TİYATRO EKİBİ PERDEYİ AÇIYOR

“Savaş Baba” Mayıs ayı boyunca her Salı ve Cumartesi Arabahmet Kültür Evi’nde

A+A-
2004 yılından bu yana Baraka Kültür Merkezi çatısı altında faaliyet yürüten ve pek çok sokak ve sahne oyunuyla izleyicisiyle buluşan Baraka Tiyatro Ekibi, yeni sezon oyunu “Savaş Baba” ile 5 Mayıs’ta perdelerini açıyor.

Oyun, Mayıs ayı boyunca her salı ve cumartesi Arabahmet Kültür Evi Sahnesi’nde yer alacak ve saat 20.00’de başlayacak. 5 TL olan biletler, Baraka Kültür Merkezi’nden, Khora Kitap Cafe’den veya 0542 864 88 16 numaralı telefona ulaşılarak temin edilebiliyor.

Geçen sene “Ermişliğin Ezgisi” isimli tarihsel Kıbrıs oyununu sergileyen Baraka Tiyatro Ekibi, bu yıl da çağdaş Yunan tiyatrosundan bir savaş komedisini sahneye taşıyor.

Baraka Kültür Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Biri, her şeyi talan eden bir turizm anlayışıyla, diğeri ise savaş endüstrisiyle beslenen iki ülkenin, traji komik hallerinin anlatıldığı oyunda, Akdeniz kültüründen ve yaşadıklarımızdan kesitler de sunuluyor” denildi.

Baraka açıklamasına göre, “Komedi türündeki iki perdelik oyun, Yunan ezgileri ve sirtaki danslarıyla birlikte, Sol Anahtarı’ndan canlı müzik eşliğinde sahnelenecek. Savaş ve işgalleri gülmeceyle harmanlayarak eleştiren oyunda tarafsız kalmanın barışçı olmak anlamına gelmediğine ve kadınların savaşta ve barışta yaşadığı çilelere de değiniyor”.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 484 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler