1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BANK SOYGUNU ONLARI MAĞDUR ETTİ
BANK SOYGUNU ONLARI MAĞDUR ETTİ

BANK SOYGUNU ONLARI MAĞDUR ETTİ

“POLİS KAFAMA SİLAH DAYADI” Polisin Creditwest bankası soygunu ile ilgili yaptığı tahkikatta önceki gün Kermiya’da bir başka eve baskın yapıp, evde ikamet eden gençleri darp ettiği iddiaları ise dünkü tutuklamalar kadar göze çarptı. Pol

A+A-

 

 

 

“POLİS KAFAMA SİLAH DAYADI”

 

Polisin Creditwest bankası soygunu ile ilgili yaptığı tahkikatta önceki gün Kermiya’da bir başka eve baskın yapıp, evde ikamet eden gençleri darp ettiği iddiaları ise dünkü tutuklamalar kadar göze çarptı. Polis tarafından evine baskın yapılıp kendisinin ve ev arkadaşının darp edildiğini dile getiren Şahin Kurkmaz, “Polis hiçbir suçumuz yokken kafamıza silah dayadı, evimizi altüst ettiler, psikolojimiz bozuldu,” dedi.

Konu ile ilgili hiçbir alakalarının olmadığını ispat ettiklerini belirten Kurkmaz, polisten şikâyetçi olacaklarını vurguladı.

 

“YEDİĞİM DAYAKTAN GÖZÜM MORARDI, DUDAĞIM PATLADI”

Polis tarafından darp edildiğini iddia eden Şahin Kurkmaz olayı şöyle anlattı: “Dün (önceki gün) sabah 09.30 sıralarında ben uyurken polis gelip evi bastı, arkadaş uyanıktı önce onu yere yatırdılar, sonra benim uykum ağır olduğu için önce uyanmadım, sonradan geldiler beni ellerimden ayaklarımdan çekip yere attılar, ardından ellerimi kelepçelediler. Ondan sonra arkadaşımın seslerini duydum, ona vurduklarını anladım. “Paralar nerde, arabanız nerde,  diğer şahıslar nerde” diye sormaya başladılar. Bilmediğimizi söyleyince vurmaya başladılar. Sonra biz nerde olduğumuzu söyledik anlattık, akşama doğru bizi bıraktılar. Polisten çıktığımızda gidip bir yemek yemek istedik polis oraya da geldi. Benim psikolojim altüst oldu. Dün 5 kere uyandım, polis geldi gelecek diye. Suçum olmadığı halde oturduğum yerde başıma bela geldi. Üstüne yediğim dayak da kâr kaldı. Yediğim dayaktan gözüm morardı ve dudağım patladı. Polis, eğer bizden şikâyetçi olursanız sizi içeri atarız, bize küfür ettiniz diyerek sizden şikâyetçi oluruz dedi. Bende korktum, devlet hastanesinden değil özel bir hastaneden darp raporu almak zorunda kaldım.  Arkama ne zaman baksam bir polis arabası görüyorum. Telefonda bile rahat rahat konuşamıyorum. Telefonumun dinlendiğini düşünüyorum. Ben ciddi ciddi psikologa gitmeyi düşünüyorum”

HAKKIMIZI HER TÜRLÜ ARAYACAĞIZ

Şahin Kurkmaz’ın ev arkadaşı Avni Kansaran ise şunları dile getirdi: “Sabah 09.30 sıralarında gözümü açtım, kapı çaldı. Biz zaten eve yeni taşındık. Kimin kim olduğunu bilmeyiz. Kim o dedim ses yok, kapıyı açtığımda 8 tane silahın bana doğrulduğunu gördüm. Beni yere yatırdılar, ellerimi kelepçelediler. Bir tane iki yıldızlı polis, kafama silah dayadı “Seni geberteceğim, paralar nerde” diye bağırmaya başladı. Bir iki tane tokat yedim, sırtıma silahla vurdular. Ondan sonra bizi karakola götürdüler. Kamera kayıtlarından işte olduğumuzu ispat ettik. Bizi bıraktılar. Telefonlarımızı daha dün sabah alabildik.  Evimizin altını üstüne getirdiler. Etrafta bir sürü insan var bu olayı gördüler, insanların gözünden düştük. İnsan içine çıkamaz olduk. Biz mağdur olduk. Hakkımızı her türlü arayacağız. Polis bize zorla “Darp edilmediniz” raporu imzalattı. Ben hayatımda silah görmedim, kafama silah dayandı. Uyuyamaz oldum. Biz Kıbrıslıyız, burada doğduk burada büyüdük. Polise güvenemeyeceksek kime güveneceğiz.  Başka bir suç olursa onu da mı bizim üzerimize yığacaklar diye korkuyorum. Avukatlarımız tüm yasal işlemeleri başlattı ve hakkımızı arayacağız”    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1319 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler